Trzeci już dzień europejskiej edycji Minora za nami. Dziś walkę o Majora podjęli zawodnicy ENCE, OpTic, NiP oraz Sprout.

Pierwszy mecz rozpoczęliśmy wczesnym popołudniem. Chwilę po godzinie 13 na mapie de_dust2 ENCE podjęło Sprout. Zawodnicy z Finlandii podtrzymują swoją dobrą passę z czwartku. Niesamowita dominacja nad przeciwnikiem dała im aż 9 punktów przewagi po pierwszej połowie. Strona antyterrorystów w wykonaniu ENCE była równie dobra, co strona atakująca. Wygrana runda pistoletowa oraz dwie kolejne dały im łącznie piętnaście oczek. Od tego momentu w szeregi Skandynawów wdarło się rozluźnienie oraz rozkojarzenie . Cztery rundy przegrane z rzędu tylko odwlekały nieuniknione. Po tej małej passie Finowie dokończyli pierwszą mapę i mogliśmy przenieść się na de_nuke. Tutaj Sprout zagrało nieco lepiej. Krótkie serie zwycięstw jednej i drugiej drużyny sprawiły, że nawet nie odczuliśmy upływających rund. Po zmianie stron to jednak znów ENCE pokazało siłę. Ich zabójczo skuteczne ataki nie dały szans duńsko-niemieckiej formacji i szybko zakończyliśmy to spotkanie. Finowie już teraz zagwarantowali sobie pojedynek, w którym zmierzą się o występ na Majorze.

ENCE

EU Minor

de_dust2

16:7

de_nuke

19:7

Sprout

20

Drugie spotkanie, mające na celu wyłonienie uczestnika finału rozgrywało się pomiędzy OpTic, a NiP. Tutaj Duńczycy od samego początku pokazali, kto jest lepszą drużyną. W końcowej fazie pierwszej połowy Ninjas in Pyjamas nieco wróciło do spotkania, lecz był to początek końca tej formacji. Po zmianie stron, gdy to Szwedzi musieli atakować zupełnie nic im nie wychodziło. Na siedem rund wygranych przez OpTic, NiP zdobyło tylko jedną. Taki obrót spraw zapewnił szybkie przenosiny na de_overpass. Na tej mapie Duńczycy również prezentowali się dobrze. W pierwszej połowie ich krótkie serie zwycięstw przeplatały się z pojedynczo wygrywanymi rundami przez Szwedów. Za sprawą „dennisa” NiP zdołało jednak wrócić do spotkania poprzez wygraną „pistoletówkę”. Gracz ten zdobył 3 zabójstwa, które pozwoliły na wygraną. Od tego momentu „Nindże” radziły sobie bardzo dobrze. NiPowi udało się wrócić do spotkania, a także wyjść na prowadzenie. W pewnym momencie OpTic znalazło jednak sposób na swojego rywala i wygrało 4 rundy z rzędu. Szwedzi z nożem na gardle doprowadzili jednak do dogrywki, którą ostatecznie zdominowali nie oddając żadnej rundy. Trzecia mapa musiała już rozstrzygnąć zwycięzcę tego pojedynku. Trudno opisać słowami, co działo się na de_inferno. Gracze NiP zostali całkowicie zdominowani. Świetnie ataki jak i obrona OpTic pozwoliła Szwedom na zdobycie tylko trzech oczek podczas ostatniej mapy.

OpTic

EU Minor

de_nuke

16:7

de_overpass

15:19

de_inferno

19:3

Ninjas in Pyjamas

21

Mecz o wszystko musiał zatem zostać rozegrany pomiędzy Sprout, a Ninjas in Pyjamas. Tutaj zawodnicy ze Szwecji od samego początku pokazali swoją siłę. Niesamowity występ na de_nuke pozwolił zachować marzenia o londyńskim Majorze. W ciągu całej pierwszej mapy, zawodnicy spod znaku listka zdołali zdobyć jedynie trzy oczka. Po chwili przerwy mogliśmy zatem przenieść się na de_mirage. Pierwsza połowa drugiej mapy kompletnie nie udała się zawodnikom NiP. Tylko trzy rundy wygrane po stronie broniącej przywodziły na myśl wizję trzeciej odsłony tego meczu. Tak się jednak nie stało, bowiem po zmianie stron zawodnicy ze Szwecji zrobili niesamowity comeback. Długie passy zwycięstw zostały przerywane tylko pojedynczymi rundami Sprout, co niszczyło ich ekonomicznie. Na nieszczęście Szwedów w ostatniej fazie meczu „Percy” i spółka wybronili mapę numer dwa. Ostateczne rozstrzygnięcie odbyło się zatem na de_train. Mapa z pociągami rozpoczęła się bardzo wyrównanie. Pierwsza połowa zakończyła się najbliższym możliwym wynikiem. Po zmianie stron również nie mogliśmy narzekać na nudę. Pomimo sporej dominacji NiP, zawodnicy Sprout walczyli zaciekle i nie chcieli łatwo oddać szesnastego punktu Szwedom. Niestety wyrównany pojedynek nie przyniósł im upragnionego zwycięstwa. „NaToSaphiX” i spółka żegnają się z europejskim Minorem.

Ninjas in Pyjamas

EU Minor

de_nuke

3:16

de_mirage

16:14

de_train

16:13

Sprout

20

A już jutro dalsze zmagania w turnieju eliminacyjnym do najważniejszego eventu CS:GO. Trzy ostatnie pojedynki wyłonią uczestników pierwszej fazy Majora! Możecie je obejrzeć na kanale IzakOOO na Twitchu.