AGO Esports
Copyright: AGO Esports

x-kom AGO w swoim ostatnim meczu starym składem przegrywa finał GameAgents League Season 3! HAVU do zwycięstwa potrzebowało kompletu map! Sprawdźcie, jak do tego doszło!

Spotkanie zaczęliśmy od mapy de_dust 2, która była wyborem HAVU. Jastrzębie rozpoczęły od strony atakującej. Pierwsza runda pistoletowa padła łupem Polaków, lecz przeciwnik zdążył od razu odpowiedzieć, pokazując jak grać rundy force. Im dalej w spotkanie, tym lepiej radził sobie Damian „Furlan” Kisłowski. Dzięki niemu x-kom AGO zwyciężyło dwie rundy, w których każdy grał z najlepszym wyposażeniem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla polskiej formacji. Druga połowa rozpoczęła się od wspaniałej rundy Kacpra „kap3ra” Słomy. Zdobył on aż cztery eliminacje, w wyniku których runda padła na konto x-kom AGO. Niestety po chwili byliśmy już świadkami remisu 9:9. Dalsza część spotkania przebiegała bardzo wyrównanie. Jednak ostatecznie rzutem na taśmę mapę wygrało HAVU. De_dust 2 zakończył się wynikiem 16:14 na niekorzyść Jastrzębi.

Po chwili rozgrywka przeniosła się na „pociągi”. Polacy znów rozpoczęli mapę od strony atakującej. Niestety początek spotkania został totalnie zdominowany przez HAVU. Dopiero w ósmej rundzie AGO zdołało skutecznie przeciwstawić się rywalom. Nie dało to jednak zbyt wiele. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3 dla HAVU. Druga pistoletówka wpadła na konto Jastrzębi. Dała ona zarazem nadzieję na comeback dla polskiej formacji. Po chwili na tablicy widniał wynik 12:12, a HAVU kompletnie nie potrafiło zaatakować. Dwudziesta szósta runda okazała się jednak przełamaniem dla zawodników z Finlandii. Do końca mapy widzieliśmy bardzo wyrównane i zacięte spotkanie. Regulaminowa ilość rund nie wystarczyła jednak, by wskazać zwycięzcę. AGO zwyciężyło pierwszą dogrywkę wynikiem 17:16. Druga część dogrywki okazała się szczęśliwa dla Jastrzębi. Polacy ostatecznie wygrali mapę de_train wynikiem 19:17!

Decydujący pojedynek rozgrywany na de_inferno kompletnie nie poszedł po myśli AGO. Od samego początku strona atakująca zespołu HAVU wyglądała niezwykle solidnie. Polacy tylko trzy razy zdołali odeprzeć ofensywę rywala. Po zmianie stron drugą rundę pistoletową w meczu zgarnęli Finowie. Chwilę później Polacy odpowiedzieli i zdołali wygrać kilka rund z rzędu. Na nic jedna trudy, bowiem HAVU potrzebowało tylko dwóch rund do zwieńczenia spotkania. Ostatecznie mapa de_inferno zakończyła się wynikiem 16:12 dla „ZOREE” i spółki.