Drugi półfinał Warm Up PLE za nami. Niespodzianki nie było, a Jastrzębie po dość jednostronnych dwóch mapach meldują się w finale.

Spotkanie rozpoczęliśmy od mapy Nuke, którą po stronie broniącej zaczął Klan Gadanych Głupot. Pierwsza „pistoletówka” wpadła na konto x-kom AGO, mimo sporych problemów. Po podłożeniu bomby, zawodnik KGG – „crank” został w clutchu sam na czterech rywali. Sytuacja wydawała się dość kiepska, lecz nagle wyeliminował on dwóch oponentów, znacznie zwiększając swoje szanse na zwycięstwo. Po chwili padł również trzeci zawodnik Jastrzębi, lecz mimo wręcz perfekcyjnego odbijania miał za mało punktów życia na koncie i nie zdołał wygrać tej rundy. KGG po tej sytuacji na pewno poczuło, że mogą nawiązać wyrównaną walkę z x-kom AGO. Zdecydowali się zatem na rundę force, która o dziwo wpadła na ich konto. Potem jednak było już znacznie gorzej. Jastrzębie od trzeciej rundy rozpoczęły wręcz niebotyczną serię zwycięstw i po chwili mieli już dziesięć oczek na swoim koncie. Do końca pierwszej połowy KGG zdołało zdobyć jeszcze dwie rundy, przez co do przerwy x-kom AGO prowadziło wynikiem 12:3. Zmiana stron podziałała na korzyść Klanu Gadanych Głupot. Zaczęli oni sukcesywnie zdobywać kolejne rundy, lecz nie byli w stanie wrócić z tak fatalnej sytuacji. Jastrzębie nie dały sobie odebrać zwycięstwa i przypisały tę mapę na swoje konto wynikiem 16:8.

Przeczytaj:  Nowy snajper AGO Esports zaprezentowany!

Po krótkiej przerwie rozgrywka przeniosła się na mapę Train, która dobrze rozpoczęła się dla zawodników KGG. Wygrali oni „pistoletówkę” oraz dwie kolejne rundy. Niestety mimo to, tak jak na poprzedniej mapie Jastrzębie złapały swoje tempo i zaczęły wręcz seryjnie wygrywać rundy. Spotkanie zaczęło nam się układać zatem bardzo podobnie jak na mapie Nuke. Do zmiany stron x-kom AGO prowadziło już 11:4. Wydawać by się mogło, że strona atakująca na mapie Train, jest znacznie trudniejsza, lecz najwidoczniej nie dla Jastrzębi. Rozpędzona ekipa „Furlana” zdobyła prawie wszystkie pozostałe rundy, wygrywając drugą mapę 16:5 i meldując się zarazem w finale Warm Up PLE!