Pojedynek pomiędzy PRIDE Academy i x-kom team zainauguruje czwarte a zarazem ostatnie zamknięte kwalifikację do głównego turnieju Game Clash Masters. Wezmą w niej udział trzy drużyny, które we wcześniejszych turniejach kwalifikacyjnych kończyły zmagania na drugim miejscu oraz drużyna PRIDE Academy wyłoniona z otwartych kwalifikacji.

Zmagania rozpoczęły się na inferno, gdzie już od samego początku można było zobaczyć wyrównaną walkę, remis 3:3 tylko to potwierdzał. Od rundy siódmej ekipa STOMPA zaczęła dominować i po chwili mogliśmy zobaczyć przewagę 7:3. W końcówce pierwszej połowy x-kom nie rozluźniło się i pewnie wygrało 11:4. Po zmianie stron SAYN i spółka po raz kolejny oddało „pistolety” swoim rywalom, ale x-kom team nie pozwoliło staremu składowi PRIDE na podbudowanie pewności siebie i jednostronnie zwyciężyło wynikiem 16:6.

Po przerwie oba zespoły wróciły do gry na mapie de_overpass. Drużynie x-kom udało się zrobić to czego nie udało się na inferno, chodzi mianowicie o ugranie rundy pistoletowej. Pozwoliło im to już od samego początku przeważać nad adwersarzami wynikiem 4:1. Wiktor „mynio” Kruk i spółka nie spoczęli na laurach pewnie miażdżąc PRIDE Academy w pierwszej połowie rezultatem 13:2. W drugiej połówce x-kom gładko wygrał rundę z pistoletami i w mgnieniu oka dokończył formalności rozbijając akademię 16:2.

0 2

Zwycięzca eliminacji zgarnie 5,5 tysiąca złotych oraz pojedzie na finały Games Clash Masters 2018, które odbędą się 28-30 września w Gdyni. Wszystkie mecze z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanale gameclashtv na twitchu.