Przejmując rolę managera drużyny Mateusz „Sówek” Kowalczyk, wspominał, że będzie rezygnował z ławki rezerwowych.  Zgodnie z ową zapowiedzią, na początku grudnia z x-kom team pożegnało się trzech zmienników – Krzysztof „Stark” Lewandrowski, Wiktor „Mynio” Kruk oraz Michał „SOON” Wójcicki. Dziś organizacja oficjalnie poinformowała, że wraz z końcem roku rozstanie się także z Patrykiem „Patitkiem” Fabrowskim.

Patitek z zespołem związany był od czerwca 2017 roku, czyli za czasów Venatores. Dwukrotnie został przesunięty na ławkę rezerwowych, a w lutym 2018 wypożyczony do tomorrow.gg. Mimo problemów związanych z VAC banem, skutkujących dyskwalifikacją Venatores z WESG oraz przesunięciem Patitka na rezerwę, 19-latek powrócił do głównego składu. Jednym z największych sukcesów drużyny, do którego przyczynił się Patryk było zwycięstwa Good Game League 2018 w Poznaniu, gdzie x-kom w finale pokonał Alternate Attax.

Mateusz „Sówek” Kowalczyk, pełniący obowiązki managera x-kom team, w kilku zdaniach wypowiedział się na temat zmian:

Od nowego roku x-kom team nie będzie miał już żadnych rezerwowych. Patryk z ostatnim dniem grudnia kończy współpracę z naszą dywizją CS: GO. Wraz z planem rozwoju organizacji na rok 2019, będziemy iść w kierunku rozwoju obecnego składu, zarówno w aspekcie ich umiejętności w grze, jak i poza nią. Od nowego roku zatrudnimy do stałej współpracy psychologa sportowego, który wypełni brakujące kompetencje w zespole. Patrykowi dziękujemy za wszystko