W turnieju GG.BET Summer Europe zbliżamy się do końca fazy grupowej. Decydujące starcie rozegrało dziś x-kom, które podjęło HAVU w walce o awans do fazy play-off.

Pierwsza mapa wybrana została przez Polaków. Początek de_mirage wyglądał obiecująco dla ekipy „Patitka”, jednak od wygranej rundy force, Finowie odzyskali siły. Druga część pierwszej połowy toczyła się już pod znakiem dominacji drużyny z północy. Po zmianie stron znów dobrze rozpoczęło HAVU. Na osiem rund drugiej połowy aż siedem wpadło na konto „zehNa” i spółki. X-kom Team rozpoczęło co prawda mały comeback, jednak nie było to wystarczające do wygrania pierwszej mapy.

Po przerwie przenieśliśmy się na de_dust2. Tutaj sprawy toczyły się analogicznie do pierwszej odsłony spotkania. Dobry początek x-kom, późniejsza dominacja HAVU. Tym razem za sprawą „Starka” to Polacy wygrali drugą rundę pistoletową. Pozwoliło im to na delikatne odskoczenie z wynikiem. Trzy oczka przewagi nie były jednak wystarczające, a Finowie szybko odrobili straty. Ostateczny cios został zadany w 29. rundzie, kiedy to HAVU zwyciężyło całe spotkanie 16:13.

Przeczytaj:  Virtus.Pro z awansem do ćwierćfinałów V4 Future Sports Festival

x-kom team
 

GG.BET Summer Europe

de_mirage

11:16

de_dust2

13:16

 


HAVU
0 2

Tym samym x-kom Team kończy swoją przygodę z turniejem GG.BET Summer Europe. Już niedługo zobaczymy Polaków w następnych spotkaniach na arenie międzynarodowej. Trzymajmy kciuki za naszych!

fot. Maciej Kołek, GG League