Polskiej formacji udało się zakwalifikować do półfinału, mimo, że mecz był bardzo wymagający!

Spotkanie odbyło się w formacie trzech map, a pierwszą z nich, czyli Inferno, wybrała ekipa Smoke Criminals. Początkowa gra rywala sprawiała Polakom kłopoty, przegrywali oni w pewnym momencie 1:5, by nagle znaleźć w sobie siłę i przejąć inicjatywę. Zdołali oni wygrać dziewięć z kolejnych dziesięciu rund i zakończyli połowę korzystnym dla siebie wynikiem 9:6. Po zmianie stron, grający jako terroryści zawodnicy x-kom wygrali pistolety i oddalili się rywalowi o kolejne trzy rundy. Smoke Criminals nie mieli jednak zamiaru się poddać i nadal próbowali swych sił, co przyniosło im kilka rund. STOMP i spółka zwyciężyli jednak Inferno 16:13, zyskując prowadzenie 1:0.

Na mapie drugiej, czyli Mirage, bardzo widoczna była słaba gra Polaków po stronie atakującej. Grający w pierwszej połowie jako antyterroryści Smoke Criminals, zdobyli aż jedenaście rund, co dało im wiele pewności siebie i cennego spokoju na drugą część spotkania. Polska formacja próbowała gonić wynik, lecz zdało się to na niewiele. Międzynarodowa ekipa dowiozła wygraną do końca, a bardzo pomógł jej w tym lainNy. Łotewski zawodnik w pojedynkę zdobył 28 fragów i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 16:9, a tym samym remis 1:1!

Przeczytaj:  AVEZ poznało rywali w głównych kwalifikacjach do FLASHPOINT

Wszystko miało rozstrzygnąć się na Overpassie, który podobnie jak Inferno, nie rozpoczął się dla x-kom zbyt dobrze. Smoke Criminals po zwyciężeniu rundy pistoletowej i pięciu kolejnych, prowadzili 6:0. Powtórzył się scenariusz z mapy pierwszej- Polacy obudzili się i doprowadzili do remisu. Pierwszą połowę, w której grali jako antyterroryści, zakończyli wynikiem 7:8. Druga część meczu była tak samo wyrównana. Atakujące x-kom zapisało rundę pistoletową na swe konto, po niej kolejne dwie, by później oddać aż pięć rywalowi. Dalsza rozgrywka była bardzo zacięta, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której oczywiście również nie brakowało emocji. Widoczna była walka i chęć zwycięstwa obu drużyn, ale to ostatecznie Polakom udało się pokonać przeciwnika. Wygrali oni mapę trzecią wynikiem 22:20, a całe spotkanie 2:1, zapewniając sobie tym samym miejsce w półfinale turnieju. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!