Ukraińska organizacja Windigo do niedawna posiadała w swoich szeregach bułgarski skład, który kiedyś zajmował 23. miejsce w rankingu HLTV. Teraz formacja poinformowała nas o wystawieniu na listę transferową Georgiego „SHiPZ” Grigorova. Dołączy on tym samym do Yanko „blocker” Panova, który został wystawiony na sprzedaż w lipcu tego roku.

Od jakiegoś czasu Windigo próbuje sformować europejski skład. Pomysł zrodził się 6 lipca, gdy podjęto decyzję o przesunięciu na ławkę rezerwowych „V1c7oRa” i „blockera”. 4 dni później do zespołu na okres testowy dołączyli Buğra „Calyx” Arkın i Ali „hAdji” Haïnouss. Zaskakujący jest fakt, że do zmian doszło zaledwie miesiąc po wygraniu przez bułgarski zespół Moche XL Esports 2019.

Dwudziestodwuletni Bułgar barwy Windigo reprezentował od 31 października 2017, gdy przeszedł on wraz z całym składem z drużyny Outlaws. W składzie z „SHiPZem” oprócz zwycięstwa podczas Moche XL 2019, zespół może pochwalić się m.in. wygraniem WESG 2018.

Obecnie w formacji znajduje się czterech zawodników i trener. Oprócz wyżej wspomnianych „Hadji’ego” i „Calyxa”, w ekipie pozostali Kamen „bubble” Kostadinov i Valentin „poizon” Vasilev. Rolę trenera pełni Ukrainiec, Aleksander „Shockwave” Netreba.

Windigo posiada nieco ponad tydzień czasu na uzupełnienie składu, ponieważ od 10 września drużyna będzie uczestniczyć w ECS Season 8 – European Challenger Cup. Sześć dni później rozpocznie się również European Champions Cup, w którym ukraińska organizacja posiada slot. W tych mistrzostwach na scenie ujrzymy również m.in. Illuminar Gaming!