Mecz VP z NaVi zapowiadał się naprawdę ciężko. Największą przeszkodą dla Polaków wydawał się być S1mple. Ukraiński zawodnik jest u szczytu formy, a jego niesamowita gra ciągnie za sobą całe NaVi. Warto zaznaczyć, że Aleksandr Kostyliev, bo tak nazywa się Ukrainiec, na czterech wcześniejszych mapach, robił imponujące kdr na poziomie 1,5.

Słaby początek

Pierwsza mapa, de_nuke, nie zaczęła się dla VP zbyt dobrze. Polacy stracili pierwsze osiem rund. Wydawać by się mogło, że nie jest to tragiczny rezultat, patrząc na fakt, że VP grało po stronie atakującej, która na nuke’u nie ma łatwo. Passę Navi zdołał przełamać dopiero Neo, wygrywając w pięknym stylu sytuację 1 na 3, co ciekawe Filip miał do dyspozycji zaledwie p250 i kamizelkę. Druga połowa zaczęła się od rundy pistoletowej, która wpadła na konto Natus Vincere. Jednak Vp zdołało wygrać rundę forcebuy, co pozwoliło virtusom na zdobycie kolejnych czterech rund. W momencie gdy wydawało się, że Polacy zaczynają odrabiać straty, NaVi obudziło się i odskoczyło z wynikiem na siedem oczek. Pomimo próby powrotu ze strony VP, NaVi skończyło mapę przeciwnika wynikiem 16:9. Warto zauważyć, że najlepszym zawodnikiem na nuke’u, był nie S1mple, a pasha. Jarek zrobił imponujący wynik 26-14, był jedynym polskim zawodnikiem z dodatnimi statystykami.

Mapa przeciwnika

Wyborem NaVi był de_mirage. Ukraińcy rozpoczęli od wygrania rundy pistoletowej, niestety Vp nie zdołało odpowiedzieć na rundzie force. Pierwsza połowa była bardzo podobna do tej z nuke’a. Można było zauważyć bardzo dużą dominację NaVi, przy dość słabych atakach ze strony polskiej. W drugiej części „mirka” nie było inaczej, NaVi radziło sobie po stronie atakującej bardzo dobrze. I tu znów podobnie jak na nuke’u, przy bliskim wyniku Navi odskoczyło swoim przeciwnikom, wygrywając mirage’a 16:9. Na tej mapie najlepszym zawodnikiem okazał się flamie ze statystykami 24-11. Co ciekawe postrach Vp, S1mple, był jedynym zawodnikiem z Ukrainy, który zanotował ujemne statystyki.


Virtus.pro
 

StarSeries i-League Season 5

de_nuke

11:16

de_mirage

9:16

 


Natus Vincere
0 2

Jest jeszcze szansa

Przegrana z NaVi nie oznacza, że Polacy żegnają się z turniejem, mają oni bilans 1:2. Następny mecz zadecyduje o tym czy VP będzie dalej grać w  Kijowie, lub pożegna się z szansą na zdobycie pierwszego miejsca.