Ago Esports zmierzyło się dziś w finale drabinki wygranych z niemieckim EURONICS. Stawka tego spotkania nie jest byle jaka, gdyż jest to wejście do finału i walka o 18 tysięcy dolarów!

AGO dobrze weszło w mecz wygrywając na mapie przeciwnika „pistoletówkę”. Dzięki tej wygranej jastrzębie zdobywały gładko rundę za rundą. Szybko początkowa przewaga przerodziła się w dominację i wynik 7:1. Niestety przed rundą ósmą pojawiły się problemy techniczne u graczy. Po przerwie technicznej polska formacja nie zwalniała tempa dalej dominując niemiecką drużynę. W rezultacie pierwsza połowa zakończyła się bardzo jednostronnym wynikiem dla Polaków 14:1! Po zmianie stron EURONICS nie miało kompletnie nic do zaproponowania i AGO Esports z łatwością domknęło mapę wynikiem 16:1.

Jeśli ktoś się spodziewał, że na początku drugiej mapy rywalom Polaków pójdzie lepiej to był w dużym błędzie. AGO po raz kolejny całkowicie przeważało nad swoimi adwersarzami, co idealnie pokazywał wynik 6:0 dla nich. W siódmej rundzie EURONICS po raz pierwszy w tym meczu przerwało złą passę i wygrali oni kilka rund z rzędu, zbliżając się na wynik 6:4. Od tego rezultatu punkty zdobywane były na przemian przez obie ekipy i połówkę ekipa znad Wisły zakończyła minimalną przewagą 8:7. W drugiej połowie to EURONICS wygrało pierwszą rundę pistoletową w tym meczu, jednak nie poszło za tym nic więcej i drużyna z Polski wyszła na prowadzenie wynikiem 11:8. Gruby i spółka w końcówce spotkania pokazywała lepszą grę, kończąc rezultatem 16:10.

Przeczytaj:  ACTINA PACT vs Japaleno w lidze ESEA MDL

Dzięki wygranej z EURONICS wynikiem 2:0 AGO zagra jutro o 20.30 w wielkim finale OGA Counter PIT. Stawką finału będzie pierwsze miejsce i 18 tysięcy dolarów! Anglojęzyczna transmisja z finału dostępna będzie na kanale OGA Counter PIT na twitchu.


Ago Esports

 

OGA Counter PIT

de_cache

16:1

de_mirage

16:10

 


EURONICS
2 0