Na koniec pierwszego tygodnia ESL Mistrzostw Polski spotkały się drużyny Izako Boars i Team Kinguin. Lepiej train’a rozpoczęły „Dziki” ugrywając pistoletówkę. Jednak już na rundzie force Kinguin nie pozostało dłużne i także zdobyli punkt. Od tego momentu przewaga „Pingwinów” stale rosła, przeradzając się po chwili w dominację i wynik 10:2. W końcówce pierwszej połowy IB pokazało się jeszcze z dobrej strony i finalnie 10:5 dla Kinguin już nie wyglądał tak tragicznie. Zmiana stron przyniosła wygraną rundę z pistoletami dla Izako Boars. Kolejne rundy także padły ich łupem doprowadzając do remisu 10:10. „Dziki Izaka” na samym remisie nie poprzestały zdobywając gładko kolejne rundy i wygrywając mapę 16:10.

Team Kinguin

ESL Mistrzostwa Polski Season 17

de_train

10:16

Izako Boars

0 1

Po przerwie na kolejnej mapie- mapie de_overpass Izako Boars lepiej wystartowało ugrywając na swoje konto „pistolety”. Kinguin momentalnie jednak odpowiedziały wygrana rundą force. Żadna drużyna jednak nie przejęła inicjatywy i na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć 3:2 dla „Dzików”. W rundzie szóstej IB zaczęło się pozytywnie „nakręcać” i zdobywać przewagę. Po chwili mieliśmy już 7:2 dla „izaków”. Jednak w końcówce pierwszej połowy „Pingwiny” doszły jeszcze do głosu i ostatecznie ekipa Piotra „Nawrota” Nawrockiego zakończyła połówkę minimalną przewagą 8:7. Po zmianie stron Izako Boars zapisało na swoje konto drugą na tej mapie „pistoletówkę”. Przy wyniku 10:7 dzięki podłożonej przez Team Kinguin bombę ugrało rundę i zbliżyli się do rywala wynikiem 11:10. Jednak żadna z drużyn łatwo nie chciała dać za wygrana co odzwierciedla remis 13:13. W samej końcówce lepsi okazali się gracze Kinguin kończąc spotkanie wynikiem 16:14.

de_overpass

16:14

Izako Boars

1 0

Wszystkie mecze 17 sezonu ESL Mistrzostw Polski dostępne wraz z polskim komentarzem w ESL.TV POLSKA i na SPORT.TVP.PL