Poniedziałkowy wieczór jak zwykle umilił nam serwis HLTV, który zaktualizował prowadzony od lat ranking zespołów CS:GO. Polskim ekipom na szczęście udało się utrzymać trzy pozycje w TOP 30!

Niestety, po tym jak Virtus.Pro spadło z 19. na 20. miejsce, wszystkie trzy polskie drużyny znalazły się w trzeciej dziesiątce. Illuminar Gaming, tak samo jak ekipa „Snaxa”, zanotowało spadek o jedną lokatę i zajmuje obecnie 24. pozycję. Tuż za nimi znajdują się zawodnicy Aristocracy, które zanotowało spory awans o cztery pozycje.

W rankingu krajowym, na czwartym miejscu utrzymali się gracze Adwokacika, którzy w ogólnej klasyfikacji spadli z 38. na 46. miejsce. Na piątej pozycji znajdują się Jastrzębie z AGO, które wyprzedziły PACT.

W czołowej dziesiątce doszło aż do sześciu zmian. Przede wszystkim, po zwycięstwie podczas ESL One w Nowym Jorku, Evil Geniuses wyprzedziło AVANGAR i zajmuje obecnie trzecią pozycję na świecie. Pierwsze miejsce, mimo słabego występu w NY, dalej należy do ekipy „Stewie2k”, która ma niecałe 90 punktów przewagi nad drugim Astralis. Z  TOP10 wypadło Made In Brazil, a w ich miejsce powrócili Francuzi z G2, którzy obecnie zajmują 7. miejsce.

Przeczytaj:  Ex-devils.one dołączy do Virtus.pro? To możliwe!

W pierwszej trzydziestce zadebiutowała tylko jedna drużyna – Optic Gaming. „MSL” i spółka zanotowali awans o 16 pozycji, przez co zajmują obecnie 19. miejsce. Duńczycy awans ten zawdzięczają wygraniu jednego meczu w fazie grupowej wspomnianego już ESL One.

Jutro rozpoczynają się rozgrywki z serii DreamHack Masters Malmö 2019, w których weźmie udział aż osiem zespołów z TOP 10 rankingu. Bez wątpienia za tydzień będziemy mieli do czynienia ze sporymi roszadami w topce!