Firma ESL zapowiedziała kolejną edycję ESL One Cologne! Przyszłoroczna odsłona kultowego turnieju odbędzie się w lipcu, a pula nagród wyniesie milion dolarów!

Podczas ESL One Cologne 2020 16 najlepszych zespołów z całego świata powalczy o milion dolarów, czyli tyle ile wynosi pula Majorów! Rozgrywki będą częścią cyklu ESL Pro Tour, którego łączna pula przekracza 5 milionów dolarów. Turniej organizowany w Kolonii podzielony będzie na dwie fazy, grupową i play-off. Faza grupowa rozegrana zostanie w dniach 6-9 lipca, a od dziesiątego lipca trwać będzie najważniejsza faza, która odbędzie się w Lanxess Arenie.

Pierwszych ośmiu uczestników zostanie zaproszonych na podstawie rankingu ESL Pro Tour, a druga ósemka zostanie wyłoniona z kwalifikacji LANowych.

Ulrich Schulze, Senior Vice President of Product w ESL:

Poprzez ESL Pro Tour chcemy dać wszystkim zespołom, niezależnie od tego, jak bardzo znane są, szansę na przejście drogą od zera do bohatera. Dzięki otwartemu ekosystemowi, który stworzyliśmy, ESL może mieć pewność, że najbardziej utalentowane drużyny na świecie otrzymają szansę, na którą zasługują. Mistrzowie i Pretendenci przez cały rok tworzą spójną opowieść, której kulminacja będzie mieć miejsce tutaj: w Katedrze Counter-Strike’a.

 

Tegoroczną edycję zwyciężyło Team Liquid, pokonując w finale Vitality.

W najbliższym czasie poznamy więcej informacji, takich jak proces kwalifikacyjny, zaproszone zespoły czy dostępność biletów. Informacje te pojawiać się będą na oficjalnych kanałach ESL.