Zdjęcie: Izako Boars

Co prawda dzisiaj nie ma dnia kobiet, a wręcz przeciwnie – jest dzień chłopaka, jednak to nie przeszkodziło włodarzom Izako Boars w ogłoszeniu powstania żeńskiej drużyny Dzików!

Zainteresowanie żeńską sceną Countera przez polskie organizacje z każdym miesiącem rośnie. Niedawno kobiecy zespół CS:GO przygarnęły do siebie Ośmiornice z AVEZ, a kilka dni temu na niezwykle śmiały ruch zdecydowała się również organizacja ESL, która ogłosiła ESL Mistrzostwa Polski Kobiet. Dzisiaj żeński skład przygarnęła do siebie jedna z najpopularniejszych polskich formacji, Izako Boars.

W skład nowej dywizji „Dzików Izaka” wchodzą m.in. trzy byłe reprezentantki Invita Gaming, Wiktoria “Wiki” Bęczkowska, Paulina “pavlla” Bucholc i Aleksandra “Olczix” Pawlak. Zespół uzupełniły dotychczasowa reprezentantka Ignite, Angelika “Angelka” Kozłowska oraz Kamila “firingirl” Kopij, która została jednocześnie In Game Leaderem nowego składu. Menedżerem Izako Boars Ladies, bo tak nazywa się żeńska dywizja CS:GO w IB, został Paweł Potoczny, a zawodniczki trenować będą pod okiem młodego trenera, którego poznamy wkrótce.

“Jesteśmy bardzo podekscytowane zaistniałą sytuacją. Cieszymy się, że możemy zasilać szeregi Izako Boars, stąd też nasza decyzja została podjęta od razu. Dostałyśmy ogromną szansę rozwoju, jak i pokazania się na żeńskiej scenie esportowej, której na pewno nie zaprzepaścimy.”  powiedziała nowa gwiazda Izako Boars, Paulina “pavlla” Bucholc.

 

Przeczytaj:  Podsumowanie pierwszego dnia azjatyckiego Minora

Pierwsze spotkania dziewczyn z  Izako Boars Ladies będziemy mogli obejrzeć już w najbliższych tygodniach. „firinigirl” i spółka wezmą udział m.in. w turnieju eLadies odbywającym się na PGA oraz w  lidze ESL SPRITE MP, w której pula nagród wyniesie 30 000zł.

Skład nowych „dzików” prezentuje się następująco:

Wiktoria “Wiki” Bęczkowska

Paulina “pavlla” Bucholc

Aleksandra “Olczix” Pawlak

Angelika “Angelka” Kozłowska

Kamila “firingirl” Kopij