W dzisiejsze popołudnie ESL Polska oficjalnie ogłosiło dwa pierwsze zespoły, które otrzymają bezpośrednie zaproszenie do kolejnego sezonu ESL Mistrzostwa Polski. Drużynami tymi zostały Aristocracy oraz PACT!

Aristocracy przystąpi do tych rozgrywek w roli obrońcy tytułu, który podopieczni 'loorda’ wywalczyli w czerwcu, pokonując w finale Virtus.Pro. Rallen i spółka mają szansę na trzeci triumf z rzędu, bowiem w lecie 2018, gdy jeszcze występowali jako Team Kinguin triumfowali edycję lato 2018. Drużyna PACT natomiast w swojej historii występów w prestiżowych rozgrywkach od ESL Polska tylko raz zagrała w wielkim finale. Było to właśnie w 2018 roku, gdy przegrali z Team Kinguin.

Oprócz zespołów 'TaZa’ i 'luNatica’, w nadchodzącym sezonie polskich rozgrywek od ESL ujrzymy zwycięzcę kwalifikacji online, drużynę o nazwie psychasiada. Do tej trójki dołączy jeszcze pięć zaproszonych formacji oraz wygrany pojedynku pomiędzy AVEZ Esport i adwokacikiem.

Jesienne rozgrywki ESL Mistrzostw Polski rozpoczną się już 6 października, a potrwają do przełomu listopada i grudnia, na kiedy zaplanowano LANowe finały. Łączna pula nagród wynosi aż 180 tysięcy dolarów!