Spotkanie rozegrane w ramach kwalifikacji do drugiego sezonu United Masters League padło łupem zawodników Aristocracy, którzy bez większych kłopotów pokazali wyższość nad rywalem.

Gra toczyła się na de_vertigo, które nieco lepiej rozpoczęli gracze Giants. Portugalczycy, grający po stronie antyterrorystów, zwyciężyli rundę pistoletową, a po niej dwie kolejne, co pozwoliło im na wypracowanie drobnej przewagi nad Arcy. Taki stan rzeczy trwał jednak niedługo, gdyż następne trzy rundy należały już do Polaków, którzy doprowadzili do remisu. Dalsza rozgrywka była ciekawą wymianą ciosów, którą świetnie obrazuje widniejący na koniec pierwszej połowy wynik 8:7, z korzyścią dla Aristocracy.

Strona terrorystów w wykonaniu „TaZa” i spółki wyglądała świetnie. Zawodnicy Arcy z łatwością zdobywali bombsite’y, zapisując kolejne rundy na swe konto i powiększając przewagę nad bezradnym rywalem. Odpowiedzi Giants doczekaliśmy się dopiero po sześciu zwycięskich rundach Arcy z rzędu, przy wyniku 14:7. Zdobyta wówczas runda była ostatnią, która wpadła na konto ekipy „MUTiRiSA”. Polska formacja doprowadziła mecz do końca, zwyciężając go wynikiem 16:8 i świętując drugi już triumf w ramach kwalifikacji do UML, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie B. Gratulujemy i mamy nadzieję, że dalsza gra Polaków będzie równie efektywna!