Choć Starladder Major Berlin 2019 jeszcze się nie skończył, to pomajorowa szufla już wystartowała! Wczoraj potwierdzono zmiany w MiBR, a dzisiaj ze swoim zespołem pożegnał się Ricardo „Rickeh” Mulholland. Kilka godzin temu francuska organizacja Vitality poinformowała o przesunięciu na ławkę rezerwowych jednej z legend francuskiej sceny Counter-Strike’a, Nathana „NBK-„ Schmitta!

Ze swojego występu podczas berlińskiego Majora, zawodnicy Vitality mogą na pewno mogą być zadowoleni, ale mogą również czuć spory niedosyt. Francuzi dochodząc do ćwierćfinału poprawili swój wynik z Katowic, gdzie zmagania zakończyli w drugiej fazie z bilansem 2:3. Druga drużyna świata według rankingu HLTV odpadła ze Starladder Major po porażce 1:2 z AVANGAR.

„NBK” był częścią zespołu od momentu jego sformowania, czyli ósmego października 2018. Przez 11 miesięcy francuski zespół z Nathanem w składzie zdołał zwyciężyć m.in. WePlay! Lock and Load, DreamHack Open Atlanta 2018, cs_summit 4, 31 sezon ESEA MDL oraz Charleroi Esports 2019. Francuzi zajęli również drugie miejsce podczas turniejów takich jak europejski Minor przed IEM Katowice czy ESL One: Cologne 2019!

Przeczytaj:  Oficjalnie: Coldzera zasili FaZe Clan!

Nie wiadomo jeszcze, kto uzupełni lukę powstałą po odejściu dwudziestopięciolatka. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniany jest m.in. Fabien „kioShiMa” Fiey, który od odejścia z Cloud9 pozostaje bez drużyny.

W oświadczeniu francuskiej organizacji możemy przeczytać:

„Profesjonalizm, talent i poświęcenie NBK odegrały dużą rolę w wielu osiągnięciach odnotowanych od czasu utworzenia składu. Zespół miał jednak trudności z konsekwentnym postępem i konieczna była poważna decyzja.”

Obecny skład Vitality, już po pożegnaniu Schmitta wygląda następująco:

 Mathieu „ZywOo” Herbaut
Dan „apEX” Madesclaire
Cédric „RpK” Guipouy
Alex „ALEX” McMeekin

Rémy „XTQZZZ” Quoniam (trener)