Rosnące znaczenie gamingu w popkulturze rozwinęło wiele dróg, którymi można sprzedać dany produkt czy usługę. Dedykowane „dla graczy” peryferia, akcesoria czy… tostery to rzeczy atakujące zewsząd użytkowników internetu, niezależnie od tego, ile czasu spędzają na rozrywce przy grach wideo. Czy dopisek „for gamers” faktycznie ma sens?

Podstawą stanowiska każdego użytkownika komputera stacjonarnego niewątpliwie jest biurko. Niezależnie od tego, czy w wirtualnym świecie gier wideo spędza codziennie wiele godzin, czy ten świat jest dla niego obcy, bez solidnej podstawy ciężko wyobrazić sobie ergonomiczną pracę oraz zabawę. Z pomocą mogą przyjść znane produkty z sieciowych sklepów meblowych, jednak często są to półśrodki. Niezbyt solidna konstrukcja oraz słabe przystosowanie do potrzeb użytkownika może zachęcić do zakupu czegoś o wiele solidniejszego. W takim momencie warto zwrócić się do solidnego producenta, jakim jest między innymi Marco Game. Biurka gamingowe produkcji tej polskiej firmy nie stawiają na kompromisy. Pośród ich oferty znajdziecie biurka mniejsze oraz większe, z podświetleniem LED oraz przystosowane do zarządzania okablowaniem (którego pomimo szerzącej idei wireless nadal nie brakuje!) Solidną postawę stanowiska gamingowego zapewniają przede wszystkim stabilne nogi, które w Marco Game wykonane są z metalu. Niektóre modele, takie jak Marco Game Comfort posiadają także profilowany blat, który z pewnością polubią fani bardzo bliskiego dosunięcia fotela.

Przeczytaj:  Firmy windykacyjne - co to?

Do umysłu każdego gracza marki starają się wprowadzić również wszelkiego rodzaju peryferia. Począwszy od myszek czy słuchawek, kończąc na specjalnych uchwytach do kabla, tzw. mouse bungee. Czy faktycznie dopisek „dla graczy” może stworzyć przewagę? O ile tanie produkty mało znanych marek w większości nie wyróżniają się niczym oprócz stylistyki, o tyle prestiżowe produkty wysokiej jakości mogą zrobić naprawdę dużą różnicę na polu gry. Aktualnie w najlepszych myszkach dla graczy montowane są zaawansowane sensory, a słuchawki posiadają przetworniki, wpływające na krystalicznie czysty dźwięk. Takie szczegóły mogą pozwolić na szybsze zlokalizowanie wroga, a tym samym jego sprawną likwidację. Przez ostatnie lata równie mocno odznaczyły się klawiatury mechaniczne. Te sprawdzą się świetnie nie tylko w grze, ale również w pracy! Wygoda użytkowania oraz mnogość przełączników odróżniają te produkty od ich membranowych braci. Podsumowując, sprzęt sygnowany statusem „dla graczy” może poprawić jakość rozgrywki oraz pracy. Dobrze dobrane biurko, krzesło czy peryferia mogą znacząco wpłynąć na ergonomię otoczenia.