Pierwszy mecz ćwierćfinałowy turnieju OGA Counter PIT za nami. Która z polskich formacji wyszła zwycięsko z tego pojedynku?

Pierwsza mapa – de_train rozpoczęła się niezwykle wyrównanie. Krótkie serie zwycięstw obu drużyn przełożyły się na wynik 8:7 dla ekipy x-kom Team. Po zmianie stron STOMP i spółka pomimo przegranej rundy pistoletowej i kolejnej, rozpoczęli małą dominację. Przy wyniku 13:9 dla ekipy Patitka, Jastrzębie rozpoczęły comeback. Seria 7 zwycięstw dała im mapę przewagi nad x-kom Team.

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na de_mirage. Tutaj również byliśmy świadkami zaciekłego pojedynku. Cały mecz upłynął pod znakiem krótkich winstreaków obu zespołów. Końcowa faza spotkania obfitowała w kumulację emocji. Pojedyncze rundy wygrywane przez oba zespoły finalnie doprowadziły do dogrywki, choć AGO Esports miało punkt meczowy. Dwa doliczone czasy gry były potrzebne, by wyłonić zwycięzcę drugiej mapy. Tym razem lepsze okazało się x-kom Team.

Mapą rozstrzygającą cały pojedynek był de_overpass. Tutaj od początku spotkanie układało się na korzyść AGO Esports. Wysoko wygrana strona atakująca dała im margines błędu podczas obrony. Przydał się on, gdyż x-kom Team na pierwsze 8 rund drugiej połowy wygrało aż 6. To jednak koniec ich marzeń o zwycięstwie, bowiem „Jastrzębie” kolejne trzy rundy przypisali na swoje konto i to oni awansowali do półfinałów.

To na szczęście nie koniec drużyny x-kom Team w turnieju OGA Counter PIT. Mamy tutaj także drabinkę przegranych, dzięki czemu „Patitek” i jego podopieczni mają jeszcze szansę na finał.

fot. Maciej Kołek, GG League