Pojedynki półfinałowe za nami. Do wielkiego finału DreamHack Valencia 2018 awansować mogły tylko dwie drużyny. Komu się to udało?

Pierwszy mecz w godzinach przedpołudniowych rozgrywał się pomiędzy Fragsters, a North. Derby Danii rozpoczęliśmy na mapie de_train. Tutaj „Kjaerbye” i spółka radzili sobie znakomicie. Po stronie broniącej oddali tylko dwie rundy. Po przerwie Fragsters powoli zaczęło wracać do meczu. Pięć rund wygranych z rzędu napawało optymizmem. Na nieszczęście „stavna” i jego kolegów, North już w drugiej rundzie z pełnym ekwipunkiem odpowiedziało oraz doprowadziło do szybkiego zakończenia się mapy.

Chwila regeneracji dla zawodników, a w tym czasie na serwerze załadował się Nuke. Ta nieczęsto spotykana mapa została wybrana przez Fragsters. Tutaj początkowa faza spotkania znów należała do North. Zawodnicy zdominowali przeciwnika, który potrafił jednak odpowiedzieć. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się najbliższym możliwym wynikiem, lecz z drobną przewagą Duńczyków spod znaku lwa. Bliźniaczo podobne rozpoczęcie drugiej połowy przyprawiało o deja vu. Tym razem jednak North szybciej odpowiedziało. Już pierwsza runda z karabinami pozwoliła na uzyskanie punktu. Niesamowita seria ośmiu wygranych z rzędu zaprowadziła „aizy’ego” i spółkę wprost do finału.

Przeczytaj:  Kwalifikacje do Nest Pro - W grze ujrzymy Illuminar Gaming!

20

Pojedynek o drugie miejsce w ostatnim meczu rozgrywał się pomiędzy Heroic, a Luminosity. Tutaj pierwsza mapa była niezwykle zacięta, choć na początku Brazylijczycy dominowali. Połowa numer jeden to świetna passa „HEN1ego” i spółki przeplatana pojedynczymi zwycięstwami Heroic. Po zmianie stron to skandynawski miks był w stanie odpowiedzieć. Wygrana runda pistoletowa oraz dwie kolejne odsłony bardzo zbliżyły zespół Heroic do wyrównania. Tak się jednak nie stało, a seria zwycięstw Brazylijczyków doprowadziła do ukazania się 15 punktów na koncie Luminosity. To, co stało się później było niesamowite. Ze stanu 8:15 „friberg” i jego wspólnicy doprowadzili do wyrównania oraz dogrywki. Doliczony czas gry to już dominacja brazylijskiej formacji. Cztery oczka szybko pojawiły się po ich stronie i mogliśmy przenieść się na de_miarage.

Druga mapa to już zupełnie inna forma Heroic. Żelazna defensywa duńsko-szwedzkiej formacji oddała jedynie trzy rundy przeciwnikowi. Po zmianie stron również mogliśmy oglądać bardzo dobry występ ze strony Skandynawów. Brakujące cztery oczka szybko wpadły na ich konto dzięki czemu mapa decydująca zbliżyła się bardzo szybko.

Przeczytaj:  EU Minor: fnatic ulega CR4ZY, mousesports zabezpiecza miejsce na Majorze

Mapę de_cache rozpoczęliśmy od kontynuacji świetnej formy Heroic. Pięciorundowa passa zwycięstw pozwalała przypuszczać, że Skandynawowie nie wypuszczą już finału z rąk. Runda numer 6 przyniosła jednak niespodziewany obrót spraw. „HEN1” i spółka znaleźli doskonały sposób na przeciwnika. Szalona gra, która objawiała się skrótami czy wychodzeniem przez granaty dymne skutkowała. Od tego momentu Heroic nie wygrało już żadnej rundy i to Brazylijczycy mogą cieszyć się przepustką do wielkiego finału.