Fenomenalna gra Dzików przyniosła oczekiwane rezultaty. Polacy wygrywają Alienware Game Arena 2019 i zdobywają trzy tysiące dolarów!

Mecz finałowy rozpoczęliśmy od mapy Vertigo. Swoją dobrą formą Dziki błyszczały od początku spotkania. Strona broniąca była dla nich wyjątkowo korzystna, przez co Unique zdołało zdobyć zaledwie pięć rund. Bardziej wyrównaną grę widzieliśmy dopiero po zamianie stron. Drużyna antyterrorystów wyglądała naprawdę solidnie po stronie Rosjan. Na początku IB nie było w stanie skutecznie zaatakować. Rywale Polaków powoli odrabiali wynik. Ba, w pewnym momencie ich przegonili. Na całe szczęście Izako Boars zdołało doprowadzić do zakończenia mapy na ich korzyść, wynikiem 16:12.
Możemy śmiało stwierdzić, że finał przebiegał na dość niestandardowych mapach. Wybór IB padł bowiem na… Nuke’a. Polacy źle weszli w drugą część spotkania. To jednak nie przeszkodziło im w przypisaniu tej mapy na ich konto. Przez pewien okres czasu Unique było kompletnie bezradne. To doprowadziło do zakończenia tej mapy wynikiem 16:8 na korzyść Izako Boars! Oznacza to, że Polacy zwyciężają Alienware Game Arena 2019 Split 3!