Następnym w kolejności dziś meczem jest spotkanie Team Liquid kontra OpTic . Północnoamerykańska formacja była zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu, gdyż prezentują ostatnimi czasy naprawdę dobrą formę, co pokazuje chociażby prestiżowy ranking HLTV, na którym zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu tuż za Astralis i Navi.

Obie formację zdecydowały, iż pojedynek ten rozstrzygnie się na mapie de_mirage. „nitr0” i spółka od samego początku pokazało rywalowi kto jest lepszy wygrywając gładko osiem rund z rzędu. Wygranie rundy dziewiątej przez OpTic było kroplą w morzu potrzeb. Na domiar złego rywale zdobyli kolejny punkt i zresetowali ekonomicznie przeciwnika. Cała pierwsza połowa potoczyła się dla Duńczyków fatalnie, gdyż przegrali ją 13:2 ugrywając tylko dwie rundy. Po zmianie stron ekipa „gade’a” musiała wygrać „pistolety” by w ogóle myśleć o powrocie do spotkania, tak też się stało, ale zdobyli tylko dwie rundy i Team Liquid zakończyło szybko mirage’a wynikiem 16:4.


Team Liquid

 

FACEIT Major London 2018

de_mirage

 

 


OpTic
16 4

Wszystkie mecze FACEIT Major 2018 będzie można oglądać wraz z polskim komentarzem na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu.