Do premiery FIFY 20 coraz mniej czasu. Nic więc dziwnego, że gracze zaczynają snuć plany dotyczące budowy ich wymarzonego zespołu Ultimate Team na start gry. Na szczęście dzięki istnieniu aplikacji towarzyszących na PC oraz telefonów, nie muszą czekać na to aż do 25 września. To właśnie dzięki Web App oraz FIFA Companion App gracze FUT mogą m.in. tworzyć zespoły, otwierać paczki i wykonywać SBC kilka dni przed premierą gry.

Zacznijmy może od przybliżenia mniej obeznanym w temacie graczom, czym są aplikacje towarzyszące Web App oraz Companion. Web App to nic innego jak internetowe centrum zarządzania naszym klubem FIFA Ultimate Team. Dzięki stronie internetowej, możemy z poziomu komputera czy laptopa kupować oraz sprzedawać zawodników, budować składy, robić pack openingi, zapisywać się do FUT Champions, odbierać nagrody za Division Rivals i Mistrzostwa FUT oraz wykonywać Wyzwania Budowania Składów.

Podobny obraz

FIFA Companion to identycznie działająca aplikacja na telefony Android i iOS. Można ją pobrać z sklepu Google Play oraz Appstore. Jest ona całkowicie darmowa i nie zajmuje dużo miejsca w pamięci telefonu.

Przeczytaj:  Kurt znowu zdyskwalifikowany przez EA!

Znalezione obrazy dla zapytania fifa companion 19

Zarówno z Web Appa, jak i Companiona można korzystać cały rok do premiery następnej gry. Ukłonem w stronę niezdecydowanych na zakup gry jeszcze graczy jest możliwość korzystania z aplikacji towarzyszących bez zakupu gry. Problemem jest jedynie zablokowany rynek transferowy, który można odblokować jedynie poprzez rozgrywanie meczów w grze. Bawić się za pomocą tych dwóch narzędzi można przez 2 tygodnie od premiery, potem wymagane jest posiadanie pełnej wersji produkcji. Spokojnie, postępy dokonane przez aplikację, czyli zarobione monety, zawodnicy i karty jednorazowe nie znikają i będą dostępne zawsze.

W tym roku data premiery Web App przewidywana jest na 18 września, a więc na równe sześć dni przed premierą gry dla posiadaczy edycji Mistrzowskiej oraz Ultimate. Aktualizacja aplikacji FIFA Companion powinna pojawić się tego samego dnia, zapewne kilka godzin po premierze Web Appa.

Jako ciekawostkę dodam, że gracze PC, korzystający z aplikacji na Androida, mogą doładowywać FIFA Points za pomocą sklepu Google Play. Możliwe, że kiedyś doczekamy się takiej opcji również w przypadku graczy konsolowych.

Przeczytaj:  Tekkz zwycięża pierwszy FUT Champions Cup w FIFA 20!

Ekran wyboru punktów FIFA Points w aplikacji FIFA Companion na urządzeniu z systemem Android.