EA Sports wspólnie z Ligue 1 Conforama ogłosiły dzisiaj, że gracze mogą już głosować na zawodnika miesiąca Ligi Francuskiej. Po raz pierwszy w historii, karta zwycięzcy dostępna będzie do zdobycia poprzez SBC w FUT 20!

Do nagrody zawodnika września nominowanych zostało trzech zawodników: obrońca Nantes, Nicolas Pallois, napastnik AS Monaco, Islam Slimani oraz atakujący vice mistrza kraju LOSC Lille, Victor Osimhen.

Napastnik Lille w minionym miesiącu zdobył dwie bramki i zaliczył tyle samo asyst, a jego zespół zajmuje obecnie piątą pozycję w tabeli. Algierski napastnik z zespołu Kamila Glika we wrześniu wykręcił niesamowite statystki. Slimani trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, dokładając do tego aż pięć asyst! Mimo tych imponujących statystyk, AS Monaco zajmuje obecnie odległą, szesnastą pozycję w lidze. Ostatni kandydat, Pallois, w minionym miesiącu był jednym z głównych autorów niezwykłego sukcesu defensywy Nantes, która w czterech spotkania straciła zaledwie jedną bramkę. Obecnie zespół znad Loary zajmuje drugą pozycję w lidze, mając jedynie dwa punkty straty do PSG!

Głosowanie odbywa się na stronie trophesunfp. Wyboru można dokonywać przez najbliższe dwa tygodnie.