fot. Games Clash Masters | Maciej Kołek

Illuminar Gaming zgarnia pierwsze punkty w ESEA MDL. Drużyna “Innocenta” pokonała ekipę ex-Epsilonu wynikiem 16:4 na mapie de_overpass.

Polacy po zwycięstwie na Games Clash Masters w Gdynii nie mogą pochwalić się formą. IHG wygrało jedynie dwa z siedmiu oficjalnych meczów.

Illuminar rozpoczęło mecz od wygranej “pistoletówki”, następnie zdobywając dwie kolejne rundy. Pierwszy full także wpadł na konto Polaków. Dopiero w siódmej odsłonie drużynie ex-Epsilonu udało się po raz pierwszy podłożyć bombę, ale rundy ponownie nie udało się wygrać i “STOMP” z kolegami prowadzili już wynikiem 7:0! Pierwsza połowa zakończyła się wysokim zwycięstwem polskiej formacji 13 do 2. Druga runda pistoletowa tym razem wpadła w ręce ekipy “SPELLANa”, ale Illuminar szybko odpowiedziało, wygrywając rundę force. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem IHG 16 do 4.

Dwójką najbardziej wyróżniających się graczy w tym spotkaniu byli “reatz” oraz “mono”, którzy w dwadzieścia rund zdobyli łącznie 41 fragów. Kolejny sprawdzian dla Illuminar Gaming w ESEA MDL będzie już dużo trudniejszy. Polacy jutro o godzinie 18:00 podejmą finalistów Majora – AVANGAR, które jak dotąd w lidze jest niepokonane.