EA Sports szaleje! Wczoraj Kanadyjczycy ogłosili, że w ich najnowszej produkcji znajdzie się karta Ikony Andrei Pirlo, a dzisiaj dowiadujemy się o kolejnych dwóch ikonach, które zadebiutują w FIFIE 20. Już od 24 września w grze pojawi się Ian Wright oraz Ronald Koeman!

Ian Wright to legenda Arsenalu i angielskiej piłki. Dla „Kanonierów” rozegrał 288 spotkań, w których zdobył 185 bramek. W reprezentacji Synów Albionu wystąpił 33 razy, dziewięciokrotnie wpisując się na listę strzelców. Angielski napastnik może pochwalić się m.in zdobyciem złotego buta za sezon 1991-1992,  dwoma Pucharami Anglii (1993, 1998) oraz Mistrzostwem Anglii w sezonie 1997-1998.

Ronald Koeman kojarzony jest głównie z występów w FC Barcelonie, w barwach której wystąpił 191 razy i zdobył 61 bramek. Warto odnotować, że Koeman był środkowym obrońcą. Z „Dumą Katalonii” zdobył m.in cztery mistrzostwa Hiszpanii z rzędu (1991-994), Puchar oraz Superpuchar Europy. Holender może pochwalić się również zdobyciem mistrzostwa Europy ze swoją reprezentacją w 1988 roku. W pod koniec XX wieku rozpoczął karierę trenerską. Obecnie jest trenerem kadry „Oranje”.

Na ten moment oficjalnie poznaliśmy trzy nowe ikony w FIFIE 20. Zgodnie z zapowiedzią EA, pozostałe karty poznamy w najbliższą środę, 31 lipca. Jeśli wierzyć przeciekom, które od rana pojawiają się w internecie, to wśród nowych kart ujrzymy Didiera Drogbę, Tima Cahilla, Ricardo Kake oraz Zinedine Zidane. Na pewno jednak na tej czwórce się nie skończy. Pozostaje nam czekać do środy!