Fot. ESL

Dzisiaj w godzinach południowych dowiedzieliśmy się, że Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach może zostać odwołane. I mimo wszystko zapowiadało się, że wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem, tak jednak w wydarzeniu zabraknie udziału publiczności na skutek decyzji Wojewody Śląskiego.

Wszystkie wątpliwości na temat ewentualnego odwołania Intel Extreme Masters Katowice 2020 rozpoczęły się podczas obrad Senatu RP, których tematem było rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jeden z posłów zwrócił się z prośbą o odwołanie wydarzenia w związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się wirusa.

Jak odpowiedział Minister Zdrowia –Zdajemy sobie sprawę z organizacji imprezy. Decyzję o ewentualnym odwołaniu podejmuje Wojewoda na wniosek inspektora sanitarnego. Wiemy, że aktualnie trwają analizy epidemiologiczne mające stwierdzić, jak wydarzenie to może wpłynąć na uczestników, ale i mieszkańców Katowic. Decyzja zostanie podjęta właśnie dziś. –

No i Wojewoda zadecydował. Zakazał udziału publiczności w wydarzeniu. Póki co nie mamy jeszcze żadnych informacji od organizatora – ESL. O wszystkich najnowszych informacjach będziemy informować tutaj w aktualizacjach.

Aktualizacja 20:20 – ESL wydało oficjalne oświadczenie:

– W związku z dynamicznymi zmianami sytuacji zdrowotnej na świecie oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i osobom odwiedzającym region, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o odwołaniu zgody na organizację imprezy masowej jaką jest Intel Extreme Masters Katowice. Z przykrością informujemy, że Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez udziału publiczności na miejscu.

– ESL respektuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności i będzie transmitowany w Internecie i w telewizji –