Faza grupowa European Champions Cup zaczyna nabierać rumieńców. Już dziś poznamy dwie ekipy, które odpadną z zawodów. Wśród pretendentów do tego miana znajduje się niestety Illuminar Gaming. Drugie spotkanie w ECC rozegrają dziś z AVANGAR.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jedna z polskich ekip już wczoraj miała okazję mierzyć się z „qikertem” i spółką. Była nią drużyna pod dowództwem „Snaxa”, czyli Virtus.Pro. Niestety mecz zakończył się przegraną Niedźwiedzi, jednak walki nie brakowało. AVANGAR prezentuje się ostatnio znakomicie i nic nie zapowiada, by to spotkanie miało mieć inny przebieg. Finalista Majora oraz zwycięzca BLAST Pro Series Moskwa we wrześniu przegrał zaledwie cztery z jedenastu pojedynków. Trzeba nadmienić, że były to mecze na najwyższym poziomie rozgrywane z takimi ekipami jak ENCE, Vitality czy Astralis.

Historia spotkań Illuminar Gaming nie jest niestety tak imponująca. Po wakacyjnej przerwie Polacy nie radzą sobie najlepiej. Nie możemy jednak powiedzieć, by poddawali mecze bez walki. Większość spotkań kończy się naprawdę bliskimi rezultatami, a o przegranej decydują szczegóły. Przeciwnik IHG należy do światowej czołówki, zatem tym razem też nie będzie łatwo. Czy Polacy udźwigną presję rywala z wysokiej półki i sięgną po zwycięstwo? O tym przekonamy się już o 13:00!

Przeczytaj:  Kiepskie występy Polaków w ESEA MDL

Transmisję z polkim komentarzem możecie śledzić na kanale KXN Studio w serwisie Twitch.