Widok polskiej drużyny w zamkniętych kwalifikacjach do dużej imprezy można porównać do legendy o Yeti. Niby ktoś kiedyś widział, ale ostatnio cisza. Już dzisiaj startują rozgrywki  grupy B GG.BET Invitational. Jest to turniej, w którym główną nagrodą jest zaproszenie na IEM Beijing 2019. W grze o tę stawkę znalazło się One More Time

Polacy grający w składzie: „exhie”, „frz”, „hades”, „KEi” oraz „Chewie” zostali umieszczeni w grupie B. Oprócz naszych rodaków, znajdują się w niej GamerLegion, Heroic oraz G2.

Zespół „Hadesa” w otwartych kwalifikacjach pokonał m.in. Holendrów z De Steulses, norweskie Apeks i duńskie maquinas. Francuzi natomiast zostali do tej fazy turnieju zaproszeni.

W swoim pierwszym meczu, który odbędzie się już dzisiaj o 17:15, „exhie” i spółka podejmą G2. Dziewiąta drużyna rankingu HLTV ma za sobą niezbyt udanego Majora, na którym nie dali rady awansować do fazy play-off. Francuzi wystąpią w tym turnieju w starym składzie. Według raportów, wkrótce z zespołem ma pożegnać się „shox”, a w jego miejsce dodany zostanie jeden z zawodników CR4ZY.

Transmisję z pierwszego meczu Polaków znajdziecie na kanale Majki w serwisie Twitch. Początek starcia zaplanowany jest na 17:15.

Przeczytaj:  Na Aristocracy nie ma mocnych! Podopieczni "Loorda" pokonują SMASH

Aktualizacja: Dziś w meczu z One More Time, „shoxa” prawdopodobnie zastąpi Fabien „kioShiMa” Fiey.