Rzesza fanów piłki nożnej odstawiła FIFĘ 19 na półkę i niecierpliwie czeka na wielką premierę kolejnej części. Do pojawienia się nowej gry pozostały już tylko dwa tygodnie, więc postanowiliśmy pomóc wam w przygotowaniach do startu najpopularniejszego trybu FIFA, a mianowicie Ultimate Team. W tym poradniku dowiecie się m.in. na co patrzeć przy budowie składu, w co zainwestować, jak się wzbogacić oraz wiele więcej!

1. Przedwczesny dostęp za pośrednictwem Web App i Companion.

Jak co roku swoją przygodę z UT będziecie mogli rozpocząć na kilka dni przed premierą za pośrednictwem aplikacji wspomagających. Można tam otwierać paczki, kupować i sprzedawać zawodników, wykonywać SBC oraz budować składy. Na start każdy gracz otrzyma paczkę powitalną, zawierającą 3 złotych piłkarzy z wybranej narodowości, jednego zawodnika na wypożyczenie, herb i stroje. Następnie w ramach prezentu od EA gracze dostaną kolejne paczki powitalne, jednak ich ilość zależy od naszej aktywności w poprzedniej FIFIE. Oprócz prezentów, otrzymamy również specjalne stroje.

Ważne jest też, by odblokować rynek w aplikacji. Nie ma na to innego sposobu, jak rozgrywanie meczów w FIFIE 19. Nie jest niestety określone, ile dokładnie spotkań trzeba zagrać, jednak z niedostępnym rynkiem nie będziemy mogli dobrze zacząć.

Po zbudowaniu pierwszego powitalnego składu, otworzeniu paczek i ewentualnym sprzedaniu trafów, możemy przejść do Wyzwań Budowania Składu. Na początku musimy wykonać grupę wyzwań o nazwie „Zaczynajmy”. Zawiera ona trzy banalne wyzwania, które możemy wykonać wykorzystując jedynie karty otrzymane w pierwszym podarunku. Nagrody za tę grupę są niewymienne, ale przydadzą się w kolejnych wyzwaniach, które odblokujemy po ukończeniu wyżej wspomnianej grupy.

2. SBC – najlepszy sposób na zarobek?

Odkąd w FIFIE 17 dodano tryb Squad Building Challanges, jest on uznawany za jeden z najlepszych sposobów na zarobek, zarówno na początku, jak i w trakcie sezonu. Na początku gry mamy dostępne 4 kategorie: Live, Podstawy, Zaawansowane i Aktualizacje ocen. Po pierwsze, najlepiej wykonać wszystkie grupy z kategorii podstawy, ewentualnie oprócz grupy „Więcej Budowania”. Na wykonaniu SBC „Podstawy”, ciężko jest wyjść na minus, gdyż ich wykonanie kosztuje około 10 tysięcy. Nagrodą za taką inwestycję jest otrzymanie paczek, których wartość wynosi ok. 30k.

Po ukończeniu wspomnianych SBC, można bez żadnych obiekcji przejść do zakładki Zaawansowane. Mamy tam trzy grupy wyzwań. W każdej znajdują się cztery składy do zbudowania. Robiąc każde po kolei, potrzebujemy kapitału wynoszącego około 10 tysięcy, czyli tyle, ile zwróci się z Podstaw. Za ukończenie każdego wyzwania dostajemy paczki o wartości od 7.5 do nawet 50 tysięcy! Za wykonanie grup Hybrydy Ligowe i Hybrydy Narodowe, otrzymamy dodatkowo nagrody za 55k, natomiast za Hybrydy Lig i Narodów wynagrodzeniem jest zestaw rzadkich zawodników, kosztujący w sklepie 50 tysięcy monet!

Przeczytaj:  Pep Guardiola ostatnią ikoną w FIFIE 20!

Niestety, WBS Hybrydy Lig i Narodów wymagają posiadania graczy z lojalnością. Oznacza to, że kilku zawodników musi rozegrać w naszym klubie min. 10 meczów lub posiadać status Pierwszy Właściciel. Łączna wartość paczek otrzymywanych za wykonanie wszystkich trzech grup wynosi ok. 300 tysięcy monet. Mając odrobinę szczęścia jesteśmy w stanie zarobić ponad 100 tysięcy, warto więc spróbować. Ryzyko straty pieniędzy jest znikome, gdyż na początku gry wiele kart jest drogich.

Po premierze, EA Sports zacznie dodawać SBC Ligowe z poszczególnych lig. W ostatnich latach w każdej grupie wyzwań było kilka, które naprawdę opłacało się wykonać dla czystego zysku. Za wykonanie całej grupy Ligowej, otrzymujemy wybór 3 specjalnych kart piłkarzy występujących na tym poziomie.

if (typeof CeneoAPOptions == „undefined” || CeneoAPOptions == null)
{
var CeneoAPOptions = new Array();
stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
var script = document.createElement(„script”);
script.setAttribute(„type”, „text/javascript”);
script.setAttribute(„src”, „//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?”+stamp);
script.setAttribute(„charset”, „utf-8”);
var head = document.getElementsByTagName(„head”)[0];
head.appendChild(script);
}
CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
{
ad_creation: 299312,
ad_channel: 36029,
ad_partner: 20879,
ad_type: 2,
ad_content: 'fifa ultimate team 20′,
ad_format: 2,
ad_newpage: false,
ad_basket: true,
ad_container: 'ceneoaffcontainer299312′,
ad_formatTypeId: 1,
ad_contextual: false,
ad_recommended: false,
ad_showRank: false
};

3. Budowa składu – jakich zawodników wybierać, a jakich unikać?

Niektórzy gracze już miesiąc przed premierą gry budują w kreatorach swoje startowe składy w następnej FIFIE. Nie przejmują się tym, że nie wiedzą nawet na jakich pozycjach będą występować wybrani przez nich zawodnicy, ani jakie będą mieli statystyki.  Podstawową zasadą, którą powinno stosować się nie tylko na starcie gry jest to, iż overall nie ma znaczenia. Najważniejsze są statystyki potrzebne na daną pozycję. Dla przykładu, Sergio Busquets na swojej ikonce w FIFIE 20 według przecieków będzie miał kartę ocenioną na 89. Jednak gdy spojrzymy choćby na jego tempo, które wynosi 42, to szybko zorientujemy się, że jedyne do czego się nada, to „przepalenie” w SBC. W związku z problemami wyboru swoich zawodników, przygotowaliśmy kilka wskazówek, które mogą wam pomóc w wyborze.

Oczywiście wskazówki te wybraliśmy na podstawie FIFY 19, a w „dwudziestce” gameplay ma ulec zmianie. Z drugiej strony, co roku na początek gry zawodnicy posiadający wymienione atrybuty są bardzo przydatni, więc nie inaczej powinno być również w tym roku.

4. Łatwy sposób na zarobek na starcie gry? Nagrody z katalogu!

Tę metodę zna większość graczy. Polega ona na wykupieniu wszystkich nagród dostępnych w katalogu EA Sports. Do wyboru mamy m.in. wypożyczonych piłkarzy (w tym CR7 i Leo Messiego), piłki, powiększenia listy transferowej, zmiana nazw klubu i najważniejsze, premiowe monety, które otrzymamy po zakończeniu każdego spotkania. Łącznie możemy zdobyć nawet 70 tysięcy monet, co na początku gry jest świetną okazją!

Przeczytaj:  Garrincha i Zambrotta również pojawią się w FIFIE 20!

By móc odebrać wszystkie nagrody już  w dniu premiery FIFY, musicie mieć min. 50 poziom swojego konta EA FC. Żeby wbijać nowe poziomy, wystarczy po prostu grać w FIFę 19.

5. Gra na bota? Czemu nie!

Jednym z łatwiejszych sposobów na zarobek w pierwszych tygodniach gry, nie wymagającym posiadania dobrego zespołu jest granie Squad Battles, czyli FUT Champions z komputerem. W ciągu tygodnia możemy rozegrać 45 spotkań. Za każdy mecz otrzymujemy punkty, od których zależy nasza końcowa ranga. Wystarczy wygrać 5 meczów na poziomie legendarnym, by móc zarobić nawet 50 tysięcy monet! Mało roboty, a niezły zarobek!

6. Inwestycje i handel

Na początku gry wiele kart kosztuje grosze, więc inwestowanie i handlowanie jest bardzo proste. Przede wszystkim, należy przewidywać nadchodzące SBC, takie jak ważne mecze (można sprawdzić na FIFA-Analytics). Warto również zainwestować w karty 83-84-85 ovr przed startem wydarzenia Ones To Watch. Na początku możemy także kupić kilka srebrnych kart z Ligi Tureckiej, ponieważ to właśnie z tej ligi jako pierwsze pojawi się SBC Ligowe!

Jeśli chodzi zaś o handel, należy skupić się na rzadkich kartach z TOP 5 lig (Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga i Ligue 1). Wystarczy starać się wylicytować karty taniej niż schodzą na rynku i po jakimś czasie przeskoczyć na lepsze karty. Polecamy obejrzeć filmy z serii Handluj z Tym, dostępne na kanale Kartomania.

7. Nie otwierajcie paczek za monety!

Otwieranie paczek za coinsy to najgorsza rzecz, jaką można zrobić w FIFIE. Jeśli koniecznie chcecie pootwierać sobie paczki, to lepiej wykonajcie opłacalne SBC lub doładujcie FIFA Points.

8. EA Acces

Jeśli koniecznie chcecie móc zagrać w pełną wersję gry przedpremierowo, możecie wykupić abonament EA Access/Origin Access. Dzięki tej usłudze od 19 września będziecie mogli przez 10 godzin cieszyć się z gry w pełną wersję FIFY 20. EA Access kosztuje zaledwie 15 zł miesięcznie, a subskrypcje możecie anulować już po wykorzystaniu tych 10 godzin!

 

To byłoby na tyle. Mamy nadzieje, że ten poradnik pomoże wam dobrze rozpocząć budowanie składu marzeń w FIFA 20. Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji o zakupie gry, to polecamy poczekać do premiery wersji demo, która zostanie wypuszczona w okolicach 12 września. Oficjalna premiera FIFY 20 zaplanowana jest z kolei na 27 września, a trzy dni wcześniej dostęp do produkcji otrzymają posiadacze wersji Ultimate i Mistrzowskiej.