Nie od dziś wiadomo, że znalezienie drużyny w takich grach jak, np. CS:GO czy LoL jest łatwe, ale znalezienie dobrej drużyny na długi czas jest wręcz niemożliwe na grupach typu Facebook czy Steam.

W tym artykule postaram się wam pokazać miejsca w internecie – nie wszystkie, bo jest ich za dużo – gdzie możecie znaleźć drużynę, jak i zawodników. Oczywiście nie każda ekipa znaleziona w ten sposób będzie na długo, ale są na to duże szanse.

Pierwszym miejscem gdzie możecie szukać swoich przyszłych teammate’ów jest DreamTeam. Strona jest bardzo znana, posiada wiele funkcji oraz filtrów wyszukiwania graczy/drużyn. Każdy oprócz swojej rangi może określić poziom swojej gry, na jaki sam się ocenia. Oprócz tego można ustalić własną/poszukiwaną rolę, wiek, miejsce zamieszkania, a nawet w jaki sposób podchodzi się do drużyny. Strona obsługuje także system wiadomości, dzięki któremu można łatwo skontaktować się z daną osobą. Można także umawiać sparingi z innymi drużynami. Każdy także zobaczy statystyki zawodników. Strona obsługuje  opcje premium.

Drugim miejscem jest Gampre. Strona wyposażona jest w kilka filtrów, tj. gra, kogo się szuka (drużyna, gracz), rola, wiek, ilość godzin, a także miejsce zamieszkania. Zamieszczanie postów jest banalne. Wystarczy wejść w zakładkę „dodaj ogłoszenie za darmo” i uzupełnić wiadomości o sobie. Strona obsługuje także, podobnie do DreamTeam, możliwość wysyłania wiadomości bezpośrednio na stronie do zainteresowanych.

Trzecią możliwością szukania teamu jest dodawanie/czytanie ogłoszeń na grupach Steam, np. tej. Po za ogłaszaniem się tam, łatwym kontaktem i możliwością sprawdzenia profilu nic nie obsługuje.

Przed ostatnim miejscem – moim zdaniem najlepszym – do znalezienia ekipy jest sam CS:GO. Jest to najbardziej optymalne dlatego, że wystarczy porozmawiać z osobami, z którymi gramy często i dobrze się z nimi dogadujemy. Taka drużyna, jeżeli wszyscy członkowie będą się przykładali, może osiągnąć dużo.

Ostatnim sposobem, moim zdaniem najgorszym jest ogłaszanie się na grupach Facebookowych, które oferują tylko ogłaszanie się i szybki kontakt. Często takie drużyny rozpadają się po kilku dniach.

Podsumowując, moim zdaniem najlepszym sposobem jest szukanie ekip wśród znajomych w CS:GO oraz na stronie DreamTeam. Dodam jeszcze, że ranking nie jest w żadnym stopniu sponsorowany.