Najważniejszy turniej drugiej połowy tego roku rozpoczyna się już jutro! Tym razem walka o nagrody z puli miliona dolarów odbędzie się w stolicy Niemiec – Berlinie. To właśnie u naszych zachodnich sąsiadów odbędzie się Starladder Major 2019!

Turniej w Berlinie będzie już 15. turniejem rangi Major w CS:GO. Każdy turniej organizowany przez Valve przyciąga ogromne ilości oglądających. Na ostatnim Majorze organizowanym w Katowicach podczas IEM Katowice 2019, zmagania obejrzano ponad 50 milionów razy!

Starladder Major Berlin 2019 rozgrywany będzie w Mercedes-Benz Arenie. W zmaganiach wezmą udział 24 zespoły z całego świata, a walczyć będą o nagrody z łącznej puli miliona dolarów i puchar, o którym marzy każdy gracz Counter-Strike’a. Niestety, wśród tych 24 drużyn nie znalazła się żadna z Polski, jednak honoru naszego kraju bronić będzie Filip „NEO” Kubski, występujący w FaZe Clan.

Za ostateczny triumf zwycięska organizacja otrzyma pół miliona dolarów, a cały podział puli nagród prezentuje się następująco:

1. miejsce – 500 tysięcy dolarów
2. miejsce – 150 tysięcy dolarów
3-4. miejsce – 70 tysięcy dolarów
5-8. miejsce – 35 tysięcy dolarów
9-16. miejsce – 8 750 dolarów

Przeczytaj:  IEM Katowice Major 2019 Challenger Stage: Zapowiedź dnia piątego

Ponadto drużyny, które zajmą miejsca 1-8, otrzymają status Legendy, który zapewni im udział w drugim etapie następnego Majora. Drużyny z miejsc 9-16 wystąpią natomiast podczas następnych rozgrywek w fazie pretendentów.

Po raz kolejny dzięki agencji gamingowej Fantasy Expo, będziemy mogli podziwiać rozgrywki w Berlinie z polskim komentarzem. W skład zespołu komentatorskiego wejdzie m.in Piotr „Izak” Skowyrski, którego fanom CS:GO przedstawiać nie trzeba. Oprócz Izaka, usłyszymy również czterech innych komentatorów, a są nimi: Paweł “Saju” Pawelczak, Olek “vuzzey” Kłos, Damian “MdN” Kisielewski oraz Adam “destru” Gil.

W gronie ekspertów znaleźli się natomiast Damian „DD Esport” Dąbrowski i Temmy ‘soren’ Tudev, a w późniejszych etapach dołączą do nich m.in. Grzegorz “SZPERO” Dziamałek czy Łukasz “Hermes” Pożyczek. Stałym hostem analizy został Radek „Mad1” Florkowski.

Już za trzy tygodnie dowiemy się, czy Astralis obroni tytuł z Katowic. Duńczycy łatwo nie będą mieli, gdyż wśród potencjalnych kandydatów do zwycięstwa znajdują się zawodnicy ENCE, Vitality, czy obecne TOP1 według HLTV – Team Liquid. Relację z całego Majora znajdziecie na naszej stronie, serdecznie zapraszamy!