To już tradycja – co roku portal HLTV.org publikuje ranking najlepszych graczy świata. Nicolai „dev1ce” Reedtz zamyka podium, choć przez większą część społeczności był stawiany w roli faworyta do zgarnięcia pierwszego miejsca. Ostatecznie nastąpiło rozczarowanie w świecie Counter-Strike’a.

Reedtz to zawodnik bardzo wysokich lotów. Duńczyk już po raz czwarty melduje się na podium rankingu graczy świata wg HLTV. Co prawda w ubiegłorocznym zestawieniu był notowany na drugiej lokacie, tak nie zmienia to faktu, że dev1ce niesamowicie utrzymuje formę. To co najważniejsze – w 2019 roku dev1ce wraz z Astralis dwa razy wygrał Majora, z czego został wyróżniony nagrodą MVP podczas StarLaddera w Berlinie. Ponadto okazał się najlepszym zawodnikiem BLAST Pro Series São Paulo oraz ECS Season 8.

To co interesuje z pewnością każdego – liczby, a te w przypadku Duńczyka robią wrażenie, bowiem jego raiting wyniósł 1.22, co uczyniło go trzecim najlepszym na światowej scenie. Różnica zabójstw do śmierci wyniosła +656! Ponadto skuteczność reprezentanta Astralis w otwierających pojedynkach liczy 61.5%.

Najlepszego zawodnika ubiegłego roku poznamy już 20 stycznia!

fot. DreamHack