Międzyszkolna Liga Esportowa – zakończyliśmy rozgrywki pierwszej edycji z finałami w Galerii Handlowej Wisła w Płocku.

Za nami pierwsza edycja MLE, która od ponad 3 miesięcy zrzeszała 16 drużyn ze szkół w Płocku i okolicach.

Początek ligi możemy uznać za luty 2018 roku, gdy pierwsze szkoły starły się na serwerach zdobywając swoje pierwsze punkty w tabeli. 15 kolejek trwało wyłonienie najlepszych drużyn, które powalczyły podczas finałowego turnieju offline w Galerii Wisła w Płocku.

Polskie LANy zdążyły nas już przyzwyczaić do opóźnień, które wynikają z różnych problemów technicznych. W Płocku także bez nich się nie obeszło, czy to problemy z komputerem jednego z zawodników, który po aktualizacji systemu zwyczajnie w świecie nie chciał poddać się próbującym zaradzić sytuacji administratorom czy też problem z gniazdkiem, do którego podłączone były komputery jednej z drużyn. Trudno, zdarza się. Jeśli wspomniałem o pracy administratorów, należy im się ogromny szacunek za to jak bardzo starali się zrobić z tego turnieju na prawdę dobry event i zdecydowanie im to wyszło. Duża scena na dole Galerii, gdzie przeprowadzane były wywiady z graczami, rozgrywki w FIFE znanych zawodników w Płocku i świecie polskiego tytułu od Electronic Arts. Tam także odbyło się wręczenie nagród i w tym miejscu przechadzający się po Galerii odwiedzający mogli zobaczyć o jaki puchar walczą zawodnicy grający w CSa.

Puchar MLE. fot. Szymon Łabiński-Fotografia

 

Piętro wyżej działo się tak naprawdę wszystko. To tu rozstawione komputery służyły jako narzędzia do walki zawodników o w/w puchar i inne nagrody rzeczowe przygotowane przez sponsorów eventu. Tutaj również znajdowało się stoisko gdzie rozgrywany był turniej FIFA oraz miejsce dla casterów, którzy cały dzień komentowali rozgrywki najlepszych szkół, które walczyły o miano najlepszego podczas I Edycji Międzyszkolnej Ligi Esportowej.

Przeczytaj:  Kinguin gorsze od aAa w ESL Pro European Championship

Atrakcją dla odwiedzających była też strefa RETRO, gdzie można było przypomnieć sobie pierwsze konsole, które były obecne w naszych domach[jeśli jesteście po dwudziestce], spróbować swoich sił w różnych tytułach obecnych w świecie gier od lat – rozbić głową Mario cegłę, z której zaczynał uciekać grzybek dający nam super moc, czy postrzelać do kaczek, gdzie po spudłowaniu musieliśmy oglądać szydzącego z nas psa.

Zwycięzcy turnieju cieszą się po kolejnej ugranej rundzie. fot. Szymon Łabiński-Fotografia

 
Poziom rozgrywek był wysoki, jednak zdominowany przez jeden z zespołów.

Pierwszy mecz turnieju to potyczka drużyn III-go Liceum Ogólnokształcącego z Zespołem Szkół nr 2 w Sierpcu, gdzie lepszą formacją okazała się drużyna Ogólniaka pokonująca rywali 2:0 i to oni wywalczyli pierwszy slot w finałowym spotkaniu. Kolejny mecz wyłonić miał rywala dla zwycięzców poprzedniego pojedynku, a drużynami, które miały chrapkę na finał były Zespół Szkół Centrum Edukacji i Zakład Doskonalenia Zawodowego. Ten pojedynek był najbardziej emocjonującym spotkaniem całego turnieju. Wynik 2-1 dla ZSCE mówi samo za siebie. Świetne akcje zawodników i bliskie wyniki map zachęciły nas na pewno na finał i dawał nadzieję, że będzie równie spektakularny.

Finał MLE zakończony szybko, jednak było na co popatrzeć.

Wynikiem 2-0 dla III-go Liceum Ogólnokształcącego zakończył się mecz finałowy. de_cache, czyli pierwsza mapa przyniosła nam rezultat 16-5, jak widać dominacja zawodników z Ogólniaka, po czym przenieśliśmy się na de_mirage. Tutaj było już troszkę lepiej, jednak dziesięciu oczek nie potrafili zdobyć zawodnicy ZSCE, a więc wynik 16-9 zdecydował, że cały turniej wygrali zawodnicy wspomnianego wcześniej III-go Liceum Ogólnokształcącego. Ciekawostką jaką warto dodać co do finałowego spotkania jest fakt bratobójczej walki, gdzie po obu stronach znajdowali się zawodnicy w których płynie jedna krew. Dwóch braci, dwie drużyny, jeden finał. Wszystko odbyło się na bardzo przyjacielskich warunkach i po spotkaniu oficjalnie potwierdzili to przybiciem piątki przed kamerami.

Przeczytaj:  x-kom ze zwycięstwem nad Smoke Criminals w OGA Counter PIT

Rozdanie nagród i ogłoszenie MVP Turnieju. To już koniec przygody z I Edycją Międzyszkolnej Ligi Esportowej.

Przed godziną 22:00 przenieśliśmy się na parter Galerii, gdzie na głównej scenie zostały rozdane medale, nagrody rzeczowe i wzniesiony puchar przez prowadzącego, a na dodatek wybranego graczem MVP Turnieju – Michała „Nikt „Florysiaka. To on poprowadził swoją szkołę do zwycięstwa, jego rola IGL w drużynie, oraz niesamowite zabójstwa z broni snajperskiej przyczyniły się do sukcesu drużyny oraz zdobycia nagrody indywidualnej. Cały turniej jak i Liga online, która rozgrywana była przez ponad 3 miesiące – 15 kolejek to świetna inicjatywa dla lokalnych graczy z Płocka i okolic. Organizatorzy zapewniają, że nie była to ich pierwsza inicjatywa pokazania esportu w swoim mieście. Życzymy im kolejnych tak dobrych turniejów i gratulujemy sukcesu podczas pierwszej edycji.

Michał „Nikt” Florysiak – MVP i prowadzący wygraną drużynę turnieju. Fot. Szymon Łabiński – Fotografia
Mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany w sieci, ze względu na opóźnienia turnieju. Drużynę, która zajmie trzecią lokatę poznamy w tym tygodniu.