Na IEMie! - Podczas IEM Expo zabraknie Intela

Na IEMie! - Podczas IEM Expo zabraknie Intela

2020-12-22 Fot. ESL / Bart Oerbekke

To już druga odsłona z serii "Na IEMie!". Jeszcze wczoraj opisywaliśmy najciekawsze punkty wydarzenia, w tym IEM Expo.  Dzisiaj, na tydzień przed rozpoczęciem imprezy niespodziewanie spłynęła do nas informacja, iż zabraknie Intela na IEM Expo. Producent procesorów, który jest głównym sponsorem wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zajmował zawsze największą powierzchnię i cieszył się wielką popularnością wśród fanów.

Fakt ten może być rozczarowaniem dla wielu osób, bo przecież zabraknie gospodarza całego zamieszania. Intel co roku wystawiał się na IEM Expo a na swoim stoisku prezentował swoje najnowsze rozwiązania. To nie wszystko, bowiem miłośnicy gier również znajdowali swój kącik.

Z pewnością wiele osób, które zamierzają odwiedzić Intel Extreme Masters lub po prostu te, które są ciekawe, dlaczego zabraknie producenta procesorów, ten tłumaczy to tymi słowami: "Wycofaliśmy się z działań wystawienniczych w ramach IEM Expo zgodnie z polityką firmy Intel w zakresie podróży. Nie dotyczy to samego turnieju, Intel pozostaje jego sponsorem tytularnym. Kontynuujemy ścisłą współpracę z organizatorem imprezy, firmą ESL, odnośnie realizacji turnieju."

I choć wiele osób może być zawiedzionych z tego powodu, tak możemy być pewni, że Intel Extreme Masters się odbędzie,  a Intel dalej będzie sponsorem tytularnym, co potwierdza zresztą rzecznik ESL Poland - Adrian Kostrzębski.

  [embed]https://twitter.com/AKostrzebski/status/1230434334257111041[/embed] W dodatku nie wiemy jeszcze, jak organizatorzy zagospodarują przestrzeń, która stała się pusta. Jak wynika ze słów rzecznika ESL - podejmowane są działania, które mają na celu wypełnienie miejsca. Jednak jak to będzie w praktyce - czas pokaże. Niestety epidemia koronawirusa daje się we znaki i to nie od dziś. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się przecież, że zamiast ViCi na Intel Extreme Masters zagra TYLOO.