Dziś mija termin zgłaszania składów na nadchodzącego Majora CS:GO. Ostatnie dni obfitowały w kilka transferów, które być może przyczynią się do rozwoju danych formacji. Przyjrzyjmy im się bliżej!

Ninjas in Pyjamas z nowym prowadzącym

Kilka dni po ogłoszeniu transferu „Plopskiego” do Ninjas in Pyjamas, doszły nas słuchy, że nie może on znaleźć się w line-upie Szwedów podczas berlińskiego turnieju. Jest to spowodowane jego wcześniejszą grą w drużynie Ancient, z którą zakwalifikował się do europejskiego Minora. W takim wypadku włodarze NiP musieli sięgnąć po pomoc od amerykańskiej organizacji Cloud9. Tymczasowe dowodzenie w drużynie obejmie nie kto inny jak Maikil „Golden” Selim, grający w przeszłości pod banderą fnatic. „Majorowy” skład szwedów prezentuje się następująco:

Patrik „f0rest” Lindberg
Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
Jonas „Lekr0” Olofsson
Fredrik „REZ” Sterner
Maikil „Golden” Selim (wypożyczenie z Cloud9)

„AdreN” wraca do korzeni

Drużyna AVANGAR borykała się ostatnimi czasy z problemami. Brak stabilnej formy doprowadził do wydalenia z drużyny „fitcha”, który od wczoraj czeka na nową ofertę. Wybawienie przyszło jednak niezmiernie szybko, bowiem już dziś zakontraktowany został Dauren „AdreN” Kystaubayev. Kazach przez pięć miesięcy zastępował „Karrigana” w ekipie FaZe Clan, jednak nie zdecydowano się na przedłużenie tej współpracy. Aktualny skład Avangar:

Ali „Jame” Djami
Alexey „qikert” Golubev
Timur „buster” Tulepov
Sanjar „SANJI” Kuliev
Dauren „AdreN” Kystaubayev

Jedyny Polak podczas Berlin Major 2019

Jeśli już jesteśmy przy FaZe Clan warto wspomnieć chyba najważniejszy transfer w oczach Polaków. Do amerykańskiej organizacji dołączył bowiem Filip „NEO” Kubski. Trzydziestodwulatek objął rolę prowadzącego w międzynarodowym miksie i ma szansę wykazać się w najbliższych miesiącach. Co ciekawe, jest to 13 turniej rangi Major tego zawodnika! Filip to niewątpliwie doświadczony zawodnik i mamy nadzieję, że doprowadzi FaZe do tytułu mistrzowskiego!

Nikola „NiKo” Kovač
Håvard „rain” Nygaard
Ladislav „GuardiaN” Kovács
Olof „olofmeister” Kajbjer
Filip „NEO” Kubski