Międzynarodowa liga gier komputerowych ESL oraz konwent graczy DreamHack ogłosili nowy cykl zawodów ESL Pro Tour. Mistrzostwa obejmą ponad 20 turniejów i lig w CS:GO, które zakończone zostaną podczas dwóch finałów Masters Championship.

W 2020 roku możemy spodziewać się największego cyklu turniejowego w dziejach Counter-Strike: Global Offensive. Tour ma za zadanie związać ze sobą wiele niepołączonych wcześniej rozgrywek, zakończonych dwoma finalnymi rundami. Struktura ESL Pro Tour ma być skonstruowana dla osób niezaznajomionych jeszcze z profesjonalnym esportem. Zawody podzielone będą tylko na dwie fazy, Challanger i Masters. Za pierwszy poziom odpowiadać będą DreamHack Open, ESL Mistrzostwa Narodowe i Mountain Dew League.  Kategoria Mistrzów obejmie za to największe turnieje na światowych arenach z pulą nagród wyższą niż 250.000 $. Ranga Masters to takie rozgrywki jak m. in ESL One, Intel Extreme Masters czy DreamHack Masters.

Formacje z pięciu różnych kontynentów biorące udział w cyklu, będą zbierać swoje punkty ESL Pro Tour Ranking. Dwoje zwycięzców zwieńczy swoje wygrane na finale odbywającym się podczas ESL One Cologne i Intel Extreme Masters Katowice. Łączna pula nagród z całej serii zawodów to ponad 5 milionów dolarów.

Przeczytaj:  Illuminar vs Tricked: czy Polacy sięgną po zwycięstwo w UCC Summer Smash?

Ralf Reichter od Electronic Sports League deklaruje, że jednym z celów współpracy z DreamHack jest umożliwienie prezentacji swoich umiejętności młodych graczy przed zawodowymi pracownikami. Tak długa seria turniejów ma za zadanie przyciągnąć dużą ilość sponsorów, którzy ułatwią ścieżkę młodego gracza do profesjonalnego zawodnika w ramach programu „from zero to hero”. Ponadto, to wielkie przedsięwzięcie korzysta z jednego z łatwiejszych systemów eliminacji drużyn, czego skutkiem ma być stworzenie bardziej przejrzystych rozgrywek CS:GO.