Do premiery FIFY zostało 21 dni, a w dalszym ciągu nie poznaliśmy wszystkich ikon, które zadebiutują w najnowszej produkcji EA Sports. Dzisiaj firma z Kanady przybliżyła nam sylwetki trzech nowych legendarnych graczy, a mianowicie Josepa Guardioli, Gianluci Zambrotty oraz Garrinchy. Oznacza to, że pozostała już tylko jedna ikona do ogłoszenia!

W poprzednim artykule, opisywaliśmy Pepe Guardiole i jego udział w FIFIE 20. Dzisiaj więc, zapraszamy na przyjrzenie się pozostałej dwójce kultowych piłkarzy, czyli Zambrottcie i Garrinchy.

Gianluca Zambrotta to jeden z najwybitniejszych włoskich obrońców w historii futbolu. W swojej karierze reprezentował barwy m.in. Juventusu, FC Barcelony i AC Milanu. Pierwsze kroki w profesjonalnej piłce nożnej stawiał on w Como 1907, gdzie występował od 1994 do 1997 roku. Swoją karierę w Serie A rozpoczął w roku 1997, gdzie jako dwudziestolatek dołączył do ówczesnego beniaminka ligi włoskiej, AS Bari. W swoim inaugurującym sezonie występował jako… lewy skrzydłowy. W 27 spotkaniach w pierwszej fazie zdobył niestety tylko dwie bramki. Łącznie w barwach AS Bari rozegrał 66 spotkań, podczas których sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców. W 1999 roku Włoch przeszedł za kwotę ponad 15 milionów euro do Juventusu, wraz z którym zdobył dwa mistrzostwa i jeden superpuchar Włoch. W 2000 roku odebrał z reprezentacją Italii srebrny medal na mistrzostwach Europy w Belgii i Holandii. W drużynie z Turynu występował przez 7 lat, w ciągu których Zambrotta rozegrał 296 spotkań. W roku 2006 piłkarz odszedł od zespołu do FC Barcelony. W barwach „Dumy Katalonii” nie pograł jednak długo, ponieważ grał tylko przez dwa sezony, podczas których odegrał 85 spotkań. W 2008 Gianluca postanowił wrócić do Włoskiego kraju, tym razem do formacji AC Milan. W zespole „Rossonerich” spędził cztery lata, rozegrał 107 spotkań oraz zwyciężył Ligę Włoską i Superpuchar Włoch. W 2013 roku Zambrotta po raz kolejny zmienił team, tym razem na FC Chiasso, w którym też zakończył swoją karierę. Obecnie pełni rolę asystenta trenera w chińskim klubie JS Suning.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, tekst

Manuel Francisco dos Santos jest uznawany za jedną z najważniejszych postaci latynoskiej piłki nożnej. Brazylijczyk z jedną nogą krótszą od drugiej, był jednym z najlepszych brazylijskich piłkarzy w latach 50-tych. W swojej karierze występował głównie w barwach Botafogo, dla którego przez 12 lat rozegrał ponad 600 spotkań, podczas których zdobył 245 bramek. Garrincha poprowadził swoją reprezentację do wygrania dwóch mistrzostw świata z rzędu (1958 i 1962). W kadrze narodowej Brazylii wystąpił 50 razy i strzelił 12 goli. Swoje stanowisko opuścił w 1972 roku.

Zdjęcie

Ostatnią ikoną, której jeszcze Electronic Arts nie potwierdziło, będzie Ricardo Kaka. Wywnioskować można to m.in po tym, że Brazylijczyk znajduje się w menu gry, a także po sylwetce piłkarza widniejącej na grafice zapowiadającej nowe legendarne postacie. Jego ogłoszenia spodziewać możemy się już wkrótce.