FaZe Clan oficjalnie potwierdził, że do dywizji CS:GO dołączył nowy zawodnik! Został nim były gracz Made In Brazil – Marcelo 'Coldzera’ David!

O tym transferze mówiło się od kilku tygodni, jednak dopiero dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. 'Coldzera’ od 12 lipca przebywał na ławce rezerwowych w MiBr, po tym jak zażądał odsunięcia od pierwszego składu. Brazylijczyk był związany z swoją rodzimą organizacją od czerwca 2018, a wcześniej reprezentował barwy m.in. SK Gaming czy Luminosity Gaming.

Dwudziestocztero letni riffler może pochwalić się wygraniem dwóch turniejów rangi Major z rzędu, MLG Columbus 2016 i ESL One Cologne 2016. 'Coldzera’ został również dwukrotnie wybrany MVP najważniejszego turnieju w CS:GO. Portal HLTV.org dwa lata z rzędu (2016 i 2017) wybrał go najlepszym graczem roku.

Marcelo w zespole FaZe zastąpi Filipa 'Neo’ Kubskiego, którego przygoda z amerykańską organizacją zakończyła się po Starladder Major Berlin 2019. Wraz z Brazylijczykiem, do zespołu dołączył osiemnastoletni Łotysz, Helvijs 'broky’ Saukants. Były zawodnik Epsilon przebywa obecnie na testach w zespole prowadzonym przez 'YNK’. Okres obserwacji łotewskiego zawodnika obejmie ESL One w Nowym Jorku oraz fazę grupową 10 sezonu ESL Pro League.

Przeczytaj:  Podsumowanie regionalnych Minorów. Znamy drużyny, które zagrają na Intel Extreme Masters Katowice 2019

Obecnie sklad FaZe prezentuje się następująco:

 Håvard „rain” Nygaard
Nikola „NiKo” Kovač
Olof „olofmeister” Kajbjer
Marcelo „coldzera” David
Helvijs „broky” Saukants (zawodnik testowany)

 Janko „YNk” Paunović (trener)