Chciałoby się powiedzieć: nareszcie! Dzisiaj EA ogłosiło ostatnią nową ikonę, która zostanie dodana do FIFY 20. Dzień dobry, Panie Pep Guardiola!

Pep Guardiola to były zawodnik FC Barcelony, a także jej trener w latach 2008-2012. Po przygodzie z „Dumą Katalonii” przeniósł się do Bayernu Monachium, a obecnie zarządza Manchesterem City. W barwach FC Barcelony rozegrał prawie 300 spotkań, w których zdobył 6 bramek. W Hiszpanii zdobył m.in. 6 Mistrzostw Hiszpanii, 4 superpuchary i 2 Puchary Hiszpanii. Z  reprezentacją zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w 1992 roku.

Jako trener zdobył dla Barcelony m.in dwa puchary Ligi Mistrzów, 3 Mistrzostwa Hiszpanii i 2 puchary Hiszpanii. Z Bayernem wywalczył 3 mistrzostwa Niemiec i 2 Puchary krajowe. Jako szkoleniowiec Manchesteru City, zdobył natomiast 2 mistrzostwa Anglii z rzędu oraz jeden Puchar kraju.

Guardiola karty zawodnika w FUT nigdy nie posiadał, więc będzie to jego debiut na wirtualnym boisku. Obecnie w grze dostępny jest jako trener.

Tym samym dotarliśmy do końca listy nowych ikon, które będą dostępne w FIFIE 20. EA przed chwilą rozpoczęło publikacje statystyk poszczególnych nowych ikon, o czym poinformujemy wkrótce!