Zakończyły się zmagania w regionalnych Minorach. Poznaliśmy także drużyny, które zagrają na tegorocznym turnieju rangi Major – Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Tak prezentuje się lista drużyn, które awansowały z regionalnych Minorów,  bezpośrednio na Intel Extreme Masters Katowice 2019 Major.

EuropaCISAzja i OceniaAmeryka
ENCE E-SportsAVANGARRenegadesNRG Esports
Team VitalityTeam SpiritGrayhound GamingFuria Esports

 

Jeśli chodzi o region europejski to tutaj może zaskoczyć fakt, że w Katowicach nie zobaczymy duńskiej drużyny North, która przegrała mecz o awans z chińskim zespołem ViCi Gaming. Dla drużyny Zhuo „Advent” Lianga jest to na pewno spora niespodzianka, wygrać z jedną z lepszych drużyn na świecie – obecnie Duńczycy zajmują 11. miejsce w rankingu HLTV – i w dodatku awansować na taką dużą imprezę gamingową.

Również z dobrej strony pokazała się francuska formacja – Team Vitality, która zajęła drugie miejsce.

W regionie CIS na pewno niespodzianką jest to, że w turnieju nie zobaczymy drużyny, która jeszcze dwa lata temu wygrała w finale PGL Major Kraków 2017 – mowa tutaj oczywiście o Gambit Esports.

Przeczytaj:  Spotkania Polaków w ESEA MDL

– Sam się zdziwiłem, że drużyna Gambit Esports nie zagra w Katowicach. Jeszcze dwa lata temu triumfowali w Krakowie, pokonując w finale brazylijskie Immortals, a teraz zajęli czwarte miejsce na Minorze. Tak samo dla mnie na pewno spora niespodzianka, jeżeli chodzi o drużynę Markusa „Kjaerbye” Kjaerbye’a.

Z kolei cztery zespoły spośród tych, które grały w swoich regionach i zajęły trzecie miejsce, miały szanse dostać się na IEM z gry w play-off. Tymi drużynami były:

– Team Envy,
– Winstrike Team,
– North
– ViCi Gaming

W play-off najlepszą drużyną było rosyjskie Winstrike Team, które pokonało w pierwszym meczu amerykański zespół Team Envy, a następnie przegrało minimalnie z chińskim zespołem ViCi Gaming.

Region azjatycki, dobra gra ze strony Renegades oraz Grayhound Gaming, pewny awans do turnieju, chociaż z drugiej strony myślałem, że to koreańska drużyna – MVP PK zagra w katowickiej imprezie.

Region amerykański, na pewno duże wyróżnienie dla zespołu FURIA Esports, która zaprezentowała bardzo dobrą grę, pokonując m.in. w derbach Brazylii – INTZ a następnie nową drużynę Finna „Karrigana” Andersena – Team Envy.

Przeczytaj:  Znamy drugiego finalistę ELEAGUE Premier

– Na pewno dla mnie jest kilka takich niespodzianek, szczególnie zaskakujące może być to, że nie będzie na Intel Extreme Masters Katowice 2019 duńskiej drużyny North, która jeszcze w 2018 roku zajęła na tym turnieju 7 miejsce.