Dziś wieczorem wystartuje aplikacja towarzysząca Web App dla FIFY 20. Zgodnie z tradycją, w tym samym momencie w grze pojawi się pierwsza drużyna tygodnia! Drugi rok z rzędu w pierwszym TOTW znalazł się nasz rodak. Tym razem jest to Alan Czerwiński!

W najnowszej drużynie tygodnia standardowo znalazło się 23 wybranych przez EA zawodników, którzy w minionym tygodniu zaprezentowali się najlepiej. Wśród wyróżnionych piłkarzy znaleźć możemy Sadio Mane, Manuela Neuera, Zlatana Ibrahimovica czy Karima Benzemę. W najnowszej drużynie tygodnia znalazło się również miejsce dla najnowszego nabytku FC Barcelony, Frenkiego De Jonga, strzelca 3 goli w meczu Chelsea – Volves, Tammy’ego Abrahama, a także dla półfinalisty poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, Nicolasa Tagliafico. Dodatkowo EA doceniło bocznego obrońcę Zagłębia Lubin, Alana Czerwińskiego. Zawodnik „Miedziowych” otrzymał kartę ocenioną na 75.

Wśród kart 23 wybranych piłkarzy, można zauważyć kilka naprawdę interesujących i przydatnych na starcie gry. Donyell Malen, napastnik PSV Eindhoven, który zdobył 5 bramek w ostatnim meczu Eredivisie, dzięki wysokiemu tempu (94 punkty), dobrze ocenionych strzałach i dryblingu (odpowiednio 79 i 83) bez żadnych problemów powinien poradzić sobie w pierwszych tygodniach FIFY 20. Na dodatek Holendra łatwo będzie wkomponować do wszelkich hybryd, a na ataku można umieścić go razem z Quincym Promesem i Stevenem Bergwijnem. Holenderski atak złożony z zawodników mających ponad 90 tempa na pewno będzie siał postrach w szykach defensywnych rywali.

Warty uwagi jest również wspomniany już napastnik Chelsea, Tammy Abraham. Karta w formie Anglika oceniona została na 81. Abraham ma tempo ocenione na 79, strzały na 80 i fizyczność na 74. Do tego napastnik „The Blues” mierzy 191 cm wzrostu. Anglika bez problemu można połączyć chociażby z innymi graczami Chelsea, Christianem Pulisiciem i  Willianem, a także w droższych zespołach z Jadonem Sancho. Dzięki swojemu wzrostowi, dobremu tempu i fizyczności, Abraham może sprawiać mnóstwo kłopotów rywalom, zwłaszcza przy wrzutkach ze skrzydeł.

Trzecią i ostatnią kartą na którą zwrócimy uwagę , jest in-form Lorenzo Pellegriniego, oceniony na 82. Włoski środkowy pomocnik występujący w AS Roma ma na swojej karcie wszystkie statystyki ocenione powyżej 70, z tempem notowanym na 76 na czele.

Pierwszy Team Of The Week trafi do paczek już dzisiaj o godzinie 19:00. Prawdopodobnie o tej samej godzinie wystartuje Web App FIFY 20, o którym więcej dowiecie się w tym artykule.