Przed nami kolejna edycja prestiżowego turnieju spod znaku Dreamhacka. Mowa tu oczywiście o Dreamhack Masters Sztokholm. Będzie to ostatni tak duży turniej LAN-owy przed wrześniowym majorem w Londynie, na którym zobaczymy topowe drużyny z całego świata. Niektórych może wręcz dziwić, że takie potęgi jak Astralis czy FaZe Clan, decydują się na kilka dni przerwy od treningów przed tak istotnym wydarzeniem, jakim niewątpliwie będzie turniej organizowany przez Faceit. Oto pełna lista zespołów, które rozpoczną swoje zmagania już jutro:


Grayhound

TyLoo

HellRaisers

Heroic
OpTic Astralis FaZe ClanGambit 
MIBRNRGNatus Vincere NiP

North

fnatic

mousesports

Ghost

Jak widać, konkurencja będzie naprawdę spora. Trzynaście na szesnaście z w.w. drużyn znajduje się w najlepszej dwudziestce rankingu hltv, co tylko podkręca atmosferę rywalizacji. Część z tych formacji a dokładniej 12, już w kilka dni po rywalizacji na Dreamhacku, rozpocznie zmagania na londyńskim majorze. Wracając jednak do szwedzkiego turnieju. Będzie on podzielony na dwie fazy. Pierwsza z nich to faza grupowa, w taki sposób prezentuje się jej podział:

Przeczytaj:  Sprout żegna się z DreamHackiem Open w Lipsku
Grupa AGrupa BGrupa CGrupa D
AstralisGhostFaZe ClanGambit
GrayhoundNatus VincerefnaticHellRaisers
NorthNiPHeroicMIBR
TyLooNRGOpTicmousesports

Zaraz po zakończeniu wstępnej fazy turnieju przejdziemy do playoffów, rozgrywanych w systemie bo3 pojedynczych eliminacji.

Pula nagród również robi wrażenie, do wygrania bowiem jest aż 100 000 $, w przypadku zajęcia pierwszego miejsca. A jak wygląda sytuacja w przypadku pozostałych lokat?

Pierwsze miejsce100 000 $
Drugie miejsce50 000 $
3-4 miejsce22 000 $
5-8 miejsce10 000 $
9-16 miejsce2 000 $

Podczas całego turnieju, zostanie rozegranych 25 meczów. Spotkania otwarcia w grupie odbędą się w systemie Bo1. Resztę gier, łącznie z wielkim finałem, obejmie format bo3.

Rozpoczynamy już jutro o 12:00 meczem otwarcia pomiędzy Astralis a Grayhound. Poniżej możecie zobaczyć rozpiskę innych środowych meczów otwarcia:
12:00- Natus Vincere vs Grayhound
13:30- North vs TyLoo
13:30- NRG vs NiP
15:00 – FaZe vs Heroic
15:00- mousesports vs Gambit
16:30- fnatic vs OpTic
16:30- MIBR vs HellRaisers

Miejmy nadzieję, że Dreamhack tylko narobi nam apetytu na esportowe emocje, i umili nieco czas oczekiwania na majora, do którego pozostało zaledwie dziewięć dni.

Przeczytaj:  Pompa Team z nowym składem CS:GO!