Do premiery FIFY 20 na EA Access pozostało równe siedem dni, a na pełną wersję gry musimy poczekać jeszcze niecałe dwa tygodnie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy poznawać potencjalnych pierwszych SBC POTM w FIFIE 20. Niedawno ogłoszono nominowanych do nagrody gracza miesiąca angielskiej Premier League, a przedwczoraj poznaliśmy kandydatów do tej nagrody w Bundeslidze. Wśród wyróżnionych zawodników znalazł się Robert Lewandowski!

EA Sports będące jednym ze sponsorów ligi niemieckiej wybrało sześciu zawodników, którzy ich zdaniem zaprezentowali się najlepiej w ostatnim miesiącu. Oprócz wspomnianego wyżej Polaka, kandydatami do miana najlepszego zawodnika sierpnia zostali: dwaj zawodnicy RB Lipsk, Marcel Sabitzer oraz Timo Werner, reprezentant Borussii Dortmund – Jadon Sancho, napastnik Werderu Brema, Yūya Ōsako oraz prawy obrońca SC Freiburg, Jonathan Schmid.

Robert Lewandowski w minionym miesiącu w trzech spotkaniach zdobył sześć bramek i obecnie znajduje się na czele klasyfikacji strzelców Bundesligi. Jego rywal z RB Lipsk, Timo Werner zdobył dwie bramki mniej. Klubowy kolega Wernera, austriacki pomocnik Marcel Sabitzer w trzech kolejkach zaliczył 3 asysty i raz wpisał się na listę strzelców.  Takie same statystki zanotował skrzydłowy BVB, Jadon Sancho, który razem z Sabitzerem otwiera klasyfikację asystentów. Japończyk z Werderu Brema, Yūya Ōsako zdobył natomiast trzy bramki w trzech meczach. Ostatni nominowany zawodnik, Jonathan Schmid zdobył jedną bramkę i wygrał 55% pojedynków z zawodnikami rywali.

Zdjęcie

Zwycięzca tego plebiscytu oprócz statuetki otrzyma także specjalną kartę w FUT 20. Głosy na swojego faworyta możecie oddawać na stronie EA do 15 września. Dodatkowo, w tym roku możecie wygrać kartę Player Of The Month w konkursie organizowanym przez EA Sports na ich oficjalnej stronie. Po oddaniu głosu i kliknięciu w napis „Continue To Sweepstakes” otrzymacie specjalny formularz, który należy uzupełnić. Pamiętajcie, by w razie braku pełnoletności zmienić swoją datę urodzenia na koncie Origin lub EA. Należy również zmienić kraj na Wielką Brytanię, ponieważ Polska nie została objęta tym konkursem. Link do głosowania znajdziecie tutaj.

https://www.instagram.com/p/B2RLc6CF7UY/