Edouard „SmithZz” Dubourdeaux po roku spędzonym na ławce rezerwowych oficjalnie zakończył swoją karierę. Od teraz reprezentant między innymi G2 Esports jest na esportowej emeryturze. 

Edouard „SmithZz” Dubourdeaux to gracz, który między innymi zwyciężył Majora – DreamHacka Winter w 2014 roku czy finał pierwszego sezonu Esports Championship Series. W przeszłości był też związany z Teamem LDLC czy Titan. Jednak barwy G2 Esports reprezentował najdłużej, bo aż prawie cztery lata. Francuz do G2 Esports dołączył w lutym 2016 roku, żeby po roku objąć stanowisko trenera na… miesiąc. Najwidoczniej jako szkoleniowiec SmithZz w ogóle się nie sprawdził.

Ostatnią szansę reprezentant G2 Esports otrzymał w czerwcu 2018 roku. Przez ten okres zagrał na takich turniejach jak ESL One Cologne, Faceit Majorze w Londynie, ESL One New York czy też finałach ósmego sezonu ESL Pro League. Jednak najlepszy rezultat to miejsce 5-6 na turnieju w Nowym Jorku. Nic więc dziwnego, że organizacja postanowiła ściągnąć Dubourdeauxa 26 listopada 2018 roku na ławkę rezerwowych. Jak się dzisiaj okazało – była to ostatnia drużyna Francuza.

Przeczytaj:  BLAST Pro Series na antenie TVP Sport!

Jak oznajmił w swoim oświadczeniu Edouard „SmithZz” Dubourdeaux – ma on się teraz zająć streamowaniem na pełny etat.

fot. DreamHack