Ostatnie spotkanie Minora regionu CIS już za nami. Po niezwykle emocjonującym pojedynku, awans na Starladder Major Berlin 2018 uzyskali zawodnicy Syman Gaming. Pokonali oni DreamEaters 2:0!

Spotkanie rozpoczęło się od Inferno. Gracze DreamEaters wygrali dwie pierwsze rundy, jednak zawodnicy Syman odpowiedzieli trzema zwycięstwami. Oba zespoły wymieniły się trzema rundami… po trzy razy, a pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 8:7 dla podopiecznych „zoneRa”. Następnie po zmianie stron „Krad” i spółka od razu wyszli na jednorundowe prowadzenie 9:8, jednak po chwili DreamEaters odpowiedziało dwoma wygranymi rundami i mieliśmy wynik 10:9. Zespół „Perfecto” po kilku minutach odzyskał prowadzenie 11:10, a statecznie druga połowa zakończyła się wynikiem 15:15 i doszło do dogrywki, w której lepsi okazali się gracze Syman, zwyciężając 19:17.

Na drugiej mapie Dust 2, lepiej rozpoczęli gracze Dreameaters, wygrywając pierwsze 6 rund po stronie antyterrorystów. Syman nawiązał kontakt z rywalem dopiero w siódmej rundzie, a finalnie udało im się zmniejszyć stratę do 3 punktów. Do przerwy widniał wyniki 9:6 dla zespołu CT. Po zmianie stron, to „Keoz” i reszta zespołu prezentowali się lepiej, ostatecznie  wygrywając Dusta 16:12!

Przeczytaj:  BIG drugim finalistą w Kolonii!

Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy Syman Gaming po raz pierwszy w historii swojej organizacji pojawią się na Majorze!
Po zakończeniu tego spotkania znamy już wszystkich uczestników Major Play-In. O trzy miejsca na berlińskim Majorze powalczą: North, INTZ, MVP PK oraz DreamEaters.