Dosłownie przed chwilą zakończył się ostatni mecz azjatyckiego Minora. Po dwu mapowym pojedynku, awans na Majora w Berlinie wywalczyli zawodnicy TYLOO, którzy pokonali swoich rywali z MVP PK wynikiem 2:0.

Dust 2: TYLOO 16:4 MVP PK

Spotkanie rozgrywane w formacie best of three rozpoczęło się od wybranej, przez zespół „BnTeTa”, mapy Dust 2. Zawodnicy chińskiej formacji, którzy spotkanie zaczęli po stronie atakującej, od samego początku pokazywali swoją przewagę nad rywalami. „Summer” i spółka wygrali pierwsze 7 rund, a podopieczni „Termiego” byli w stanie odpowiedzieć dopiero w ósmej potyczce. Mimo przegrania tej rundy, „Freeman” z kolegami w dalszym ciągu przeważali nad swoimi rywalami, doprowadzając do wyniku 9:1. Koreańczycy po chwili odpowiedzieli trzema wygranymi rundami, zmniejszając straty do pięciu punktów. Ostatnie dwie rundy pierwszej połowy zwyciężyli jednak zawodnicy TYLOO, którzy po 15 etapach prowadzili 11:4. Po zmianie stron Chińczycy dopełnili formalności i nie pozwolili przeciwnikom na wygranie ani jednej rundy, doprowadzając do wyniku 16:4.

Inferno: TYLOO 16:6 MVP PK

Drugą mapą tego spotkania był, wybrany przez graczy MVP PK, inferno. Mimo przegrania rundy pistoletowej, „Stax” i spółka grający po stronie terrorystów wyszli na prowadzenie 3:1. Zawodnicy TYLOO po chwili jednak wyrównali stan rywalizacji i na tablicy wyników widniał wynik 3:3. Siódmą fazę wygrali gracze z Korei, a CT odpowiedzieli na to sześcioma zwycięstwami. Ostatnią rundę pierwszej połowy zwyciężyli jednak zawodnicy MVP. Po 15 etapach na tablicy wyników widniał wynik 10:5 dla „somebody’ego” i spółki. Drugą część spotkania ponownie lepiej rozpoczęli gracze z Chin, którzy po raz drugi wygrali turę pistoletową. Tym razem jednak nie skończyło się tylko na jednej wygranej pod rząd, a pięciu, dzięki czemu Chińczycy prowadzili 15:5. W rundzie numer 21, gracze MVP w końcu poradzili sobie z ofensywą terrorystów, jednak nic to im nie dało, ponieważ w następnej rundzie gracze TYLOO dopełnili formalności i zakończyli to spotkanie, wygrywając Inferno 16:6!

Dzięki temu zwycięstwu, „BnTeT” i spółka zagwarantowali sobie udział na Starladder Major Berlin 2018. MVP PK natomiast o awans na Majora powalczyć będzie musiało w Minor Play-in. Spośród czterech uczestników, aż trzy zespoły zdobędą awans na Majora!