Virtus.pro z rezultatem 2:1 podczas dzisiejszych meczy w ESEA MDL.
Pierwszy swój dzisiejszy pojedynek z drużyną Boys in Blue na mapie de_cache Polacy rozpoczęli ze zwycięską „pistoletówką”. Wygrana ta pozwoliła im zdobyć kolejne rundy. Virtusi zaczęli się coraz bardziej rozpędzać i po chwili na tablicy wyników można było zobaczyć wynik 9:2. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się ogromną dominacją Virtus.pro i wynikiem 12:3.  Po zmianie stron runda pistoletowa i w konsekwencji 2 kolejne wpadły w ręce Francuzów. „Neo” i spółka nie byli także w stanie odpowiedzieć w pierwszej rundzie na fullu i Boys in Blue wrócili z wynikiem, w pewnym momencie zbliżyli się tylko do 4 rund i wynikiem 12:8. Później jednak Vp było w stanie się obudzić i  zdobywać rundy, kończąc finalnie mecz triumfem 16:9.

 


Virtus.pro

ESEA MDL Season 28 Europe

de_cache

 


Boys in Blue

16 9

 

Kolejnym rywalem Virtus.pro w dniu dzisiejszym była niemiecka drużyna Euronics. Virtusi po raz drugi już dzisiaj dobrze rozpoczęli spotkanie wygrywając, znowu na mapie de_cache, pierwsze „pistolety”. Niestety rywale błyskawicznie odpowiedzieli na  force’a. Odtąd Euronics zaczęło zdobywać kolejne rundy i wkrótce potem bilans wynosił 8:2 dla Niemców. W 11 rundzie drużyna z Polski była w stanie odpowiedzieć ale po niej przegrali kolejne rundy i pierwsza połowa zakończyła się fatalnym dla nich wynikiem 12:3. Zmiana stron okazała się korzystna dla Virtus.pro, którzy po raz drugi w tym meczu wygrali rundę pistoletową co pozwoliło im sięgnąć po następne rundy. Polacy zaczęli zbliżać się do rywala wynikiem 12:9. Jednak Euronics otrząsnęło się po początkowych rundach i mapa zakończyła się pozytywnym dla nich wynikiem 16:10.

 


Virtus.pro

ESEA MDL Season 28 Europe

de_cache

 


EURONICS

10 16

 

Ostatnim adwersarzem Virtus.pro w tym dniu jest druga drużyna z Polski – Pact. W bratobójczym pojedynku przyszło im się zmierzyć na mapie de_train. Mapę rozpoczęli lepiej popularne „niedźwiedzie” zdobywając na swoje konto rundę pistoletową. Od tej rundy w zasadzie Virtusi zaczęli totalnie miażdżyć przeciwnika, oddając im po stronie broniącej tylko 2 rundy. Po zmianie stron Pact było w stanie zdobyć „pistoletówkę” i dzięki niej udało im się zrobić „mały combeck” ale Virtusi dopięli swego i zwyciężyli w „derbach Polski” wynikiem 16:8.

 


Virtus.pro

ESEA MDL Season 28 Europe

de_train

 


Pact
16 8

 

Mimo dwóch zwycięstw Virtus.pro w dniu dzisiejszym, porażka z EURONICS sprawiła, że niezależnie od ostatniego meczu będą musieli oni zagrać w barażach o utrzymanie się w lidze.