Fot.

Po wczorajszej decyzji Wojewody Śląskiego – Jarosława Wieczorka Intel Extreme Masters odbędzie się bez udziału publiczności. Informacja ta wywołała bardzo wielkie kontrowersje, a zdania na ten temat są podzielone. Niemniej jednak rozgrywki odbędą się zgodnie z planem, a publiczności poza śledzeniem poczynań na transmisji nie pozostaje nic innego.

Decyzja o zakazaniu udziału publiki na Intel Extreme Masters zapadła wczoraj w okolicach godziny 19:30. Decyzja wydaje się jak najbardziej zrozumiała, bo przecież chodzi tu o ludzkie życie i zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jednak ciężej już uzasadnić, czemu taki komunikat pojawił się tak późno, na niespełna piętnaście godzin przed otwarciem bram.

Ruszają decydujące starcia

Odbiegając od tematu braku publiki w Spodku oraz na IEM Expo, dzisiaj rusza faza pucharowa. Faza, w której ujrzymy zmagania ośmiu najlepszych ekip w walce o trofeum. Dzisiejszego dnia podziwiać będziemy dwa ćwierćfinały, w których spodziewamy się zaciętej walki. Pierwszym starciem premiowanym półfinałem będzie Fnatic kontra 100 Thieves. Faworytem jest oczywiście Fnatic, które aktualnie plasuje się na czwartym miejscu światowego rankingu HLTV. Szwedzi w fazie grupowej pokonali Renegades oraz Natus Vincere, jednak nie znaleźli skutecznej recepty na Astralis, które zanotowało komplet zwycięstw. Natomiast jeśli chodzi o przeprawę 100 Thieves – jks i spółka mieli trudniejszą drogę do Spodka, bowiem rozegrali nie trzy, a cztery spotkania. Pobyt w Katowicach rozpoczęli od porażki przeciwko G2 Esports, jednak zrekompensowali się pokonując TYLOO. Dwa kolejne spotkania mogą być niespodzianką, bowiem w roli underdoga podopieczni kassada wygrali z Evil Geniuses oraz mousesports, tym samym wykluczając „Myszy” z dalszej walki.

Przeczytaj:  Na IEMie! Natus Vincere nowym mistrzem IEM'u w Katowicach!

Jutro natomiast zobaczymy starcia półfinałowe, w których na swoich oponentów czeka Astralis wraz z G2 Esports.

Harmonogram dzisiejszych spotkań:

15:00 Fnatic – 100 Thieves [BO3]

18:55 Natus Vincere – Team Liquid [BO3]