Onca Gaming była polską drużyną powstałą w lutym 2018. Do ich największych sukcesów możemy zaliczyć występ w ESL MP, 3 miejsce na Zgorzelec Games Week oraz występy w ESEA Advanced.

Ze smutkiem zawiadamiamy, iż ogłosili oni zawieszenie swojej organizacji. Nie udawało, im się pozyskać żadnych inwestorów a organizacja nie była, w stanie sama na siebie zarabiać. Pieniądze przeznaczone na drużynę powoli topniały, przez co w końcu – po prostu ich zabrakło. Jest to na pewno strata dla polskiego podwórka, ponieważ chłopaki z Onca z meczu na mecz pokazywali się z coraz to lepszej strony. Często brakowało im dosłownie 2-3 rund, by wygrać na takie zespoły jak Team Kinguin, Izako Boars czy PACT.

Pocieszający jest na pewno fakt, że organizacja żegna się ze swoimi zawodnikami, fanami, osobami związanymi z organizacją w bardzo ciepłych i przyjaznych stosunkach, dziękując za to, co dla nich zrobili.

Jednak mimo wszystko trzeba szukać światełka w tunelu. Założyciel Onca, Piotr „Wiklu” Wiklak daje nam nadzieję, pisząc: „Daje sobie czas na regeneracje i daje na wstrzymanie, jednakże liczę, że wrócę do esportu ze zdwojoną siłą”. Może to oznaczać, że nie jest to definitywny koniec organizacji.

Szkoda, że organizacja zawiesza swoją działalność w takich okolicznościach. Miejmy nadzieję, że skład jaguarów zostanie przejęty przez inną organizację i będą oni mogli grać dalej na polskim podwórku, ponieważ z przyjemnością oglądało się ich grę.